5 rad - jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to moment, który na długo zapadnie w Waszej pamięci i będzie pięknym początkiem drogi do wspólnego, małżeńskiego życia. Zadbaj o to, aby pierścionek, którym obdarzysz ukochaną wywoływał uśmiech na jej twarzy za każdym razem, kiedy na niego spojrzy. Zarówno w dniu zaręczyn, jak i wiele lat po tym wydarzeniu. Przedstawiamy kilka rad, które pomogą Ci wybrać idealną biżuterię zaręczynową.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jak dobrać odpowiedni styl pierścionka zaręczynowego?
  • Który kolor złota i rodzaj kruszca wybrać?
  • Jak określić budżet na biżuterię zaręczynową?
  • W jaki sposób zdobyć informację o rozmiarze palca ukochanej?

Dobierz odpowiedni styl pierścionka

Ważne jest, aby pierścionek który podarujesz swojej partnerce jak najlepiej wpisywał się w jej styl i gust. Aby dobrać odpowiedni model pierścionka, który wywoła radość i zadowolenie Twojej ukochanej, należy przeanalizować kilka aspektów. Po pierwsze zastanów się jakiego typu dodatki i akcesoria znajdują się w jej garderobie. Jeśli kobieta gustuje w różnego typu bransoletkach, naszyjnikach, paskach i torebkach o odważnych kolorach i nietuzinkowych kształtach to bogato zdobiona biżuteria o nowoczesnym designie powinna okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli Twoja wybranka nie nosi dodatków, bądź są one subtelne to powinieneś zdecydować się na klasyczny wzór pierścionka. Kolejnym istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze jest osobowość i charakter kobiety. Dla pań ceniących oryginalność polecamy bardziej odważne, wyróżniające się modele. Z drugiej strony, skromne i łagodne kobiety na pewno bardziej docenią delikatne, klasyczne wzory.

Zdecyduj który kolor złota

Złoto żółte, białe, czy może dwukolorowe? Od dziesiątek lat pierścionki wykonane ze złota o żółtej barwie królują na dłoniach zaręczonych kobiet. Są pełne elegancji i wydają się być niepodatne na zmieniające się trendy w modzie. Aktualnie coraz częściej panie decydują się na biżuterię wykonaną z białego złota - cechuje się ona nutą nowoczesności oraz uniwersalnością wyrażoną w łatwiejszym komponowaniu się z różnymi elementami kobiecej garderoby. Dla odważnych i lubiących eksperymenty polecamy wybór złota dwukolorowego - to niebanalna kompozycja potrafi urzec swoim wdziękiem.

Kamień zakuty w pierścionku

Diament jest najtrwalszym z kamieni i ma symbolizować wieczną miłość. Niesie obietnicę trwałego związku i od ponad 100 lat nieprzerwanie podbija serca kobiet na całym świecie. Jego brylantowy szlif w szczególny sposób zachwyca swoją doskonałością i nieskazitelnością. Królowanie diamentów w koronach pierścionków zaręczynowych z pewnością szybko się nie skończy. Gdybyś jednak był zainteresowany wyborem innego kamienia do pierścionka Twojej ukochanej to wybór jest bardzo szeroki - szafiry, rubiny, szmaragdy i wiele innych zachęcają swoimi kolorami i właściwościami.

Określ budżet

Oferta pierścionków zaręczynowych pozwoli znaleźć wymarzoną biżuterię zarówno tym, którzy na zakup chcą przeznaczyć kwotę kilkuset złotych, jak i tym, których budżet na ten cel jest kilkukrotnie większy. Nie zapominaj jednak o najważniejszym - zaręczyny to symbol miłości i kwota, którą na niego przeznaczysz nie jest najistotniejsza. Liczy się przede wszystkim uczucie, którym darzysz ukochaną i obietnica wspólnego życia którą jej składasz. Jeśli jednak szukasz wskazówki jaką konkretnie kwotę powinieneś przeznaczyć na pierścionek to reguła, którą najczęściej kierują się mężczyźni mówi o tym, że na biżuterię zaręczynową powinno się przeznaczyć kwotę o wartości 1-2 wynagrodzeń miesięcznych. Jeśli nie dysponujesz takim budżetem to kwotę ustal w oparciu o aktualne możliwości finansowe.

Poznaj jej rozmiar palca

Kiedy masz już konkretny pomysł na styl pierścionka, zdecydowałeś z jakiego kruszca powinien być on wykonany oraz jaki kamień będzie się w nim mienił, nadszedł czas na ostatni aspekt - wybór rozmiaru pierścionka. Na pewno Twoja ukochana wybaczy Ci pomyłkę, natomiast polecamy zadbać o jak najdokładniejszy pomiar przed zakupem, aby kobieta mogła w pełni cieszyć się tym symbolem miłości już od pierwszych momentów po jego otrzymaniu. Tutaj przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowy poradnik na temat jak zdobyć rozmiar palca przyszłej narzeczonej. A jeśli pomimo starań pierścionek okaże się niedopasowany to kupując pierścionek zaręczynowy AURORIA będziesz mógł skorzystać z bezpłatnej korekty rozmiaru.