<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

-25% na wszystko z kodem: SUMMER

-25% na wszystko z kodem: SUMMER

Brylanty Auroria
Piękno blasku

Brylanty Auroria

Diamenty to najpiękniejsze dzieła natury. Korzystając ze standardu oceny diamentów 4C dobieramy brylanty, które zachwycają swym magicznym blaskiem.

Pochodzenie diamentów

Diamenty pochodzące z etycznych źródeł

W Auroria priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz satysfakcji naszych klientów.

Każdy element naszej biżuterii jest tworzony z materiałów uzyskanych z pełni legalnych i odpowiedzialnych źródeł.

Zweryfikowane pochodzenie

Zapewniamy o autentyczności i zgodności z prawem pochodzenia wszystkich kamieni w naszym asortymencie, co potwierdzają dołączane do produktów certyfikaty.

Zaufani dostawcy

Nasze partnerstwa są fundamentem zbudowanym na solidnym zaufaniu i odpowiedzialności. Wchodzimy w relacje biznesowe wyłącznie z tymi dostawcami, którzy nie tylko przestrzegają naszych surowych standardów etycznych, ale także cieszą się ugruntowaną renomą na rynku jubilerskim.

Legalne źródła

Biżuteria marki Auroria wyróżnia się etycznym podejściem. Każdy produkt jest wyjątkowy, zdobiony diamentami wyłącznie z certyfikowanych, legalnych źródeł, co zapewnia nie tylko piękno, ale i spokój ducha.

Zasada 4C

Piękny. Rzadko spotykany. Ceniony. Każdy diament jest wyjątkowy i jest cudem czasu, miejsca i zmian. każdy ma specyficzne cechy, które ustalają jego wartość. Cechy te zostały ujęte w zasadę 4C.

4C
Szlif diamentu
Cut

Szlif diamentu

Diament staje się brylantem dopiero po oszlifowaniu. To właśnie doskonały szlif wydobywa z diamentu całą paletę tęczowych refleksów.

Zjawisko to powstaje na skutek odbicia i rozszczepienia światła zachodzącego wewnątrz i na zewnątrz diamentu. Oceniając poprawność wykończenia szlifu bierze się pod uwagę proporcje kamienia oraz sposób jego wykończenia. Jakość szlifu ocenia się w skali: excellent, very good, good, fair, poor.

W pierścionkach zaręczynowych Auroria mogą znaleźć się brylanty, które posiadają szlif co najmniej o jakości good. Szlif o takiej ocenie gwarantuje, że z zakutego w pierścionku brylantu wydobywać się będzie głęboki i wielokolorowy blask. Informacje o jakości szlifu znajdziesz na stronie każdego produktu posiadającego ten rodzaj kamienia szlachetnego

Czystość diamentu
Clarity

Czystość diamentu

Diamenty to kamienie naturalne, kształtowane przez siły natury. W związku z tym naturalnym jest to, że zwykle posiadają one wewnętrzne znamiona zwane inkluzjami. Im mniej zanieczyszczeń znajduje się w diamencie tym większa jest jego wartość oraz co za tym idzie tym jest piękniejszy.

W pierścionkach zaręczynowych Auroria mogą znaleźć się brylanty, które posiadają czystość co najmniej o jakości SI, to znaczy, że inkluzje nie są widoczne gołym okiem

Informacje o czystości diamentu znajdziesz na stronie każdego produktu posiadającego ten rodzaj kamienia szlachetnego.

D-F
G-H
I-J
K-Z
strzałka w prawo
Color

Barwa diamentu

Diamenty jako kamienie naturalne posiadają całą paletę barw. Oprócz kolorów typu fancy takich jak na przykład niebieski czy różowy, najbardziej pożądane są diamenty jak najbardziej bezbarwne.

Kolory diamentów klasyfikowane są w skali od D do Z. Im diament jest bielszy, tym jego wartość jest większa.

W pierścionkach zaręczynowych Auroria mogą znaleźć się brylanty, które posiadają barwę o jakości co najmniej H, to znaczy, że kamienie takie są niemal bezbarwne.

Informacje o barwie diamentu znajdziesz na stronie każdego produktu posiadającego ten rodzaj kamienia szlachetnego.

Carat

Masa diamentu

Masę diamentów wyraża się w karatach. Jest to podstawowa jednostka miary kamieni szlachetnych i w przeliczeniu na gramy 1 carat to 0,2g.

Masa kamienia wpływa na jego wielkość. Porównaj wielkości kamieni w zależności od ich masy.

0,08ct

1 399 zł

0,13ct

1 899 zł

0,17ct

2 299 zł

0,24ct

3 599 zł

0,30ct

4 799 zł

0,40ct

8 049 zł

0,50ct

8 999 zł

0,70ct

15 999 zł

1ct

30 999 zł

Certyfikaty
Autentyczność

Certyfikaty

Każdy diament w naszej kolekcji o masie 0,30 karata lub większej jest dostarczany wraz z certyfikatem Gemological Institute of America (GIA), HRD Antwerp, lub International Gemological Institute. Kamienie te, pozyskiwane wyłącznie z odpowiedzialnych źródeł, są sprawdzane pod kątem zgodności z wysokimi standardami, które obejmują precyzyjnie określone parametry oraz etyczne pochodzenie.

Dodatkowo, każdy wytworzony przez nas wyrób, w tym diamenty o masie mniejszej niż 0,30 karata, jest potwierdzany przez certyfikat Auroria. Ten dokument, wystawiany bezpośrednio przez naszą firmę, jest świadectwem naszej dedykacji do utrzymania najwyższych standardów oceny, potwierdzając wartość i autentyczność każdego kamienia.