Brylanty Auroria

Diamenty to najpiękniejsze dzieła natury. Intrygowały i zachwycały przez wiele pokoleń. Z szacunku do historii świata zamkniętej w tej szlachetnej formie, dobieramy brylanty najpiękniejsze, które będą cieszyć oczy naszych Klientów swym magicznym blaskiem.

Zasada 4C

Piękny. Rzadko spotykany. Ceniony. Każdy diament jest wyjątkowy i jest cudem czasu, miejsca i zmian. Każdy ma specyficzne cechy, które ustalają jego wartość. Cechy te zostały ujęte w zasadę 4C.

Masa

W naszej ofercie znajdziesz diamenty od 0,03ct do 1ct

Szlif

Używamy brylantów o szlifie Good. Szlif pięknie odbijający światło.

Czystość

Diamenty AURORIA posiadają czystość SI. Brak inkluzji widocznych gołym okiem.

Barwa

Używamy diamentów o brawie H lub G. Diamenty niemal bezbarwne.

Nasza jakość

Jako jedni z nielicznych na rynku używamy diamentów o jakości SI/G. Gwarantuje to piękny blask diamentu, wspaniałą przezroczystość i brak zanieczyszczeń widocznych gołym okiem.

Szlif diamentu

Diament staje się brylantem dopiero po oszlifowaniu. To właśnie doskonały szlif wydobywa z diamentu całą paletę tęczowych refleksów.

Zjawisko to powstaje na skutek odbicia i rozszczepienia światła zachodzącego wewnątrz i na zewnątrz diamentu. Oceniając poprawność wykończenia szlifu bierze się pod uwagę proporcje kamienia oraz sposób jego wykończenia. Jakość szlifu ocenia się w skali: excellent, very good, good, fair, poor.

W pierścionkach zaręczynowych AURORIA mogą znaleźć się brylanty, które posiadają szlif co najmniej o jakości good.

Czystość diamentu

Diamenty to kamienie naturalne, kształtowane przez siły natury. W związku z tym naturalnym jest to, że zwykle posiadają one wewnętrzne znamiona zwane inkluzjami. Im mniej zanieczyszczeń znajduje się w diamencie tym większa jest jego wartość oraz co za tym idzie tym jest piękniejszy.

W pierścionkach zaręczynowych AURORIA mogą znaleźć się brylanty, które posiadają czystość co najmniej o jakości SI, to znaczy, że inkluzje nie są widoczne gołym okiem.

Inkluzje widoczne przy 10-krotnym powiększeniu

Inkluzje widoczne gołym okiem

Barwa diamentu

Diamenty jako kamienie naturalne posiadają calą paletę barw. Oprócz kolorów typu fancy takich jak na przykład niebieski czy różowy, najbardziej porządane są diamenty jak najbardziej bezbarwne.

Kolory diamentów klasyfikowane są w skali od D do Z. Im diament jest bielszy, tym jego wartość jest większa.

W pierścionkach zaręczynowych AURORIA mogą znaleźć się brylanty, które posiadają barwę o jakości H lub G, to znaczy, że kamienie takie są niemalże bezbarwne.

Bezbarwne

Niemal bezbarwne

Lekko zabarwiony kolorem żółtym

Odcienie żółtego koloru

Masa diamentu

Masę diamentów wyraża się w karatach. Jest to podstawowa jednostka miary kamieni szlachetnych i w przeliczeniu na gramy 1 carat to 0,2g.

W pierścionkach zaręczynowych AURORIA zakuwamy brylanty o masach od 0,03 ct do ponad 1 ct.