<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

ALL YOU NEED IS LOVE -30% na pierścionki zaręczynowe z kodem: WALENTYNKI

8.11.2021

Jak wybrać obrączki ślubne?

Dowiesz się co należy wziąć pod uwagę przy wyborze obrączek, aby były one piękne i posiadały wysoką jakość.

Jak wybrać obrączki ślubne?

Moment wymiany obrączek ślubnych to piękna, niezwykle symboliczna chwila, w której będziecie ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

Przed ceremonią zaślubin pojawia się jednak nie lada wyzwanie - wybór obrączek ślubnych, które przez długie lata będą przypominać Wam o magii łączących Was uczuć.

W Auroria doskonale wiemy, jak ważny jest zakup idealnego modelu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że decyzja nie należy do najprostszych, a ilość parametrów może być przytłaczająca. Jako ekspert w dziedzinie jubilerstwa przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych porad, dzięki którym wybór obrączek ślubnych stanie się niezwykle intuicyjny.

Jak wybrać obrączki ślubne, by mieć pewność, że będą tymi idealnymi? Podpowiadamy!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Kiedy kupić obrączki ślubne?

 • Jak wybrać próbę i kolor złota obrączek ślubnych?

 • Jak określić parametry obrączek ślubnych?

 • Jak wybrać styl obrączek ślubnych?

Kiedy kupić obrączki ślubne?

O zakupie obrączek ślubnych warto pomyśleć odpowiednio wcześnie, by uniknąć ewentualnych problemów z odbiorem, dostawą czy dopasowaniem rozmiaru. Podczas przygotowań do dnia ślubu nie ma nic bardziej stresującego niż oczekiwanie na tak ważny element ceremonii na kilka dni przed planowanym wydarzeniem.

Zwykle nie ma potrzeby, by dokonać zakupu obrączek ślubnych na początku przygotowań do ceremonii. Warto jednak mieć na uwadze, że w większości wypadków biżuteria ślubna wykonywana jest na specjalne zamówienie. Czas realizacji zamówienia w Auroria to 16 dni dla każdego rozmiaru obrączek ślubnych.

By uniknąć niepotrzebnego stresu i mieć pewność, że wybrane przez Was obrączki ślubne będą tymi idealnymi, rekomendujemy ich zakup minimum na dwa miesiące przed planowaną datą ślubu.

W kolejnych punktach omówimy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę stojąc przed wyborem obrączek ślubnych - podpowiemy Wam, jak wybrać próbę i kolor złota, jak określić parametry obrączek oraz jak wybrać styl biżuterii. 

Próba złota w obrączkach ślubnych

Obrączki ślubne Auroria są wykonane ze złota - kruszec ten jest trwały, wszechstronny i może występować w różnych kolorach. 

Warto jednak pamiętać, że złoto w swojej czystej postaci różni się od tego, do którego przywykliśmy w biżuterii - charakteryzuje się wyrazistym, żółtym kolorem i jest bardzo miękkie i podatne na uszkodzenia. Ze względu na właściwości złota, podczas produkcji obrączek ślubnych jest ono mieszane z innymi metalami, które po pierwsze nadają mu twardości i odporności, a po drugie wpływają na jego finalny, pożądany kolor.

W ofercie obrączek ślubnych Auroria znajdziecie dwie próby złota - złoto o próbie 333 (złoto 8-karatowe) oraz złoto o próbie 585 (złoto 14-karatowe). Liczba karatów uzależniona jest od ilości czystego złota i dodatków.

Przy wyborze próby obrączek ślubnych najlepiej kierować się indywidualnymi preferencjami, co do ceny i wytrzymałości biżuterii.

 • Próba złota 333 zawiera 33,3% czystego złota. To idealny wybór dla par, które chcą przeznaczyć mniejszą kwotę na zakup obrączek ślubnych. Oprócz tego próba 333 jest bardziej odporna na uszkodzenia, zarysowania czy zniekształcenia.

 • Próba złota 585 zawiera 58,5% czystego złota. Obrączki ślubne o próbie 585 są nieco droższe od obrączek ślubnych o próbie 333, jednak nadal są one najchętniej wybierane przez przyszłe Pary Młode, ponieważ stanowią idealny kompromis pomiędzy wysoką zawartością kruszcu, a bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi. Złoto o próbie 585 ma mniejszą skłonność do czernienia i jest łatwiejsze w naprawie.

Kolor obrączek ślubnych

Myśląc o złotych obrączkach ślubnych, momentalnie przywołujemy biżuterię w klasycznym, żółtym odcieniu. Warto jednak pamiętać, że złoto może przybierać różne, fantazyjne odcienie, a tym samym występuje również w nowoczesnej, białej barwie.

Stojąc przed wyborem obrączek ślubnych, warto abyście mieli świadomość zalet i wad każdego z kolorów złota, by wybrać idealny odcień, który odzwierciedli Wasz styl i charakter, równocześnie spełniając wszelkie oczekiwania w kwestii funkcjonalności.

Żółte złoto uchodzi za dość miękki kruszec, który stosunkowo łatwo się rysuje, natomiast białe złoto z dodatkiem niklu jest twardsze i dłużej zachowuje swój pierwotny blask. W ofercie Auroria dostępne są również obrączki dwukolorowe.

Warto jednak pamiętać, że żółte złoto nie zawiera żadnych szkodliwych pierwiastków i będzie idealnym wyborem dla alergików.

Profil obrączek ślubnych

Profil wewnętrzny obrączki ślubnej to jeden z parametrów, który ma duży wpływ na komfort noszenia biżuterii. Stojąc przed wyborem obrączek ślubnych będziecie mieć do czynienia z soczewką i profilem płaskim - który z nich wybrać?

Soczewka to delikatne uwypuklenie wewnątrz obrączki ślubnej, które sprawia, że biżuteria jest nieco grubsza w częściach środkowych, natomiast cieńsza na krawędziach. Dzięki temu obrączka ślubna z soczewką w mniejszym stopniu przylega do palca i tym samym jest bardziej komfortowa w noszeniu i wygodniejsza we wkładaniu i zdejmowaniu. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne przy wyborze obrączki ślubnej dla przyszłego Pana Młodego, który nie jest przyzwyczajony do noszenia biżuterii na co dzień.

Oczywiście w sprzedaży cały czas dostępne są również obrączki ślubne z profilem płaskim. Nie są one tak wygodne w noszeniu, jednak mają jedną wielką zaletę - w przypadku uderzenia lub ściśnięcia, obrączki ślubne z profilem płaskim są bardziej wytrzymałe na odkształcenia. Jeżeli więc cenicie sobie praktyczne i trwałe rozwiązania - płaski profil może okazać się najlepszym wyborem.

Szerokość i wysokość obrączek ślubnych

Równie ważną kwestią przy wyborze obrączek ślubnych jest ich szerokość i wysokość. Parametry te mają istotny wpływ na trwałość i komfort użytkowania obrączek ślubnych.

Szerokość obrączki ślubnej należy dopasować indywidualnie do dłoni. Przed jej wyborem warto, abyście zastanowili się czy przyszła Panna Młoda będzie nosić obrączkę ślubną oraz pierścionek zaręczynowy na jednym palcu. Pary Młode zazwyczaj decydują się na węższą obrączkę damską oraz szerszą obrączkę męską, co uzasadnione jest różną wielkością dłoni. Najpopularniejsze są obrączki ślubne damskie o szerokości 4mm oraz obrączki ślubne męskie o szerokości 5mm.

Tuż obok szerokości, bardzo ważny jest również wybór wysokości obrączek ślubnych. Wyższe obrączki ślubne charakteryzują się większą odbornością - są mniej podatne na ścieranie i powstawanie uszkodzeń. Optymalną wysokością obrączek ślubnych jest ta w przedziale od 1,3mm do 1,5mm - taka biżuteria nie jest ani zbyt wysoka, ani zbyt niska.

Styl obrączek ślubnych 

Obrączki ślubne będą zdobić Wasze dłonie przez długie lata, dlatego tak ważny jest wybór biżuterii wykonanej z materiałów najwyższej jakości, która równocześnie będzie odzwierciedlać gust i charakter każdego z Was. 

Poszukując idealnego modelu obrączek ślubnych, wspólnie z drugą połówką warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

 • Jaki styl obrączek ślubnych preferujemy - klasyczny, nowoczesny, bogato zdobiony brylantami, a może łączący białe i żółte złoto?

 • Czy chcemy, aby wzór obrączek ślubnych był taki sam, czy decydujemy się na dwie różne obrączki ślubne?

 • Czy zależy nam na łączeniu obrączki ślubnej z pierścionkiem zaręczynowym?

Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Wam przeselekcjonować dostępne modele obrączek ślubnych.

Poniżej przybliżymy Wam style obrączek ślubnych dostępnych w ofercie Auroria, by ułatwić Wam wybór modelu, który idealnie wpisze się w Waszą osobowość i indywidualne preferencje!

Klasyczne obrączki ślubne

Klasyczne obrączki ślubne to ponadczasowy symbol miłości. Styl ten charakteryzuje się prostą i minimalistyczną formą oraz wyjątkową elegancją. 

Niezależnie od momentu, w którym zdecydujecie się na zakup obrączek ślubnych, wybierając klasyczne wzory będziecie mogli mieć pewność, że zarówno obecnie, jak i w przyszłości, biżuteria będzie cieszyć Was swoją świetnością przez długie lata wspólnego życia. 

Klasyczne obrączki ślubne to idealny wybór dla przyszłych Par Młodych, poszukujących symbolu miłości, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jeżeli cenicie sobie tradycję i ponadczasowe wzornictwo - z pewnością urzekną Was nasze klasyczne modele.

Klasyczne obrączki ślubne

Nowoczesne obrączki ślubne

Nowoczesne obrączki ślubne będą idealnym wyborem, jeżeli poszukujecie klasycznej biżuterii z niebanalną nutą. Styl ten we wspaniały sposób łączy sztukę minimalizmu z niezwykle piękną i elegancką stylistyką.

Nowoczesne obrączki ślubne cechują się prostą formą i brakiem zdobień, dzięki czemu wyróżnia je ponadczasowy charakter.

Jeżeli jako para cenicie sobie prostotę i minimalizm, nie mamy wątpliwości, że nowoczesne obrączki ślubne będą doskonałym wyborem!

Nowoczesne obrączki ślubne

Dwukolorowe obrączki ślubne

Dwukolorowe obrączki ślubne zdobywają coraz większą popularność wśród przyszłych Par Młodych, które decydują się odejść od tradycyjnych konwencji.

Obrączki ślubne, w których klasyczne, żółte złoto łączy się z minimalistycznym, białym złotem są idealnym kompromisem pomiędzy tradycją, a nowoczesnością.

Jeżeli stoicie przed wyborem stylu obrączek ślubnych i poszukujecie oryginalnej biżuterii - dwukolorowe obrączki ślubne idealnie wpiszą się w Wasze oczekiwania.

Dwukolorowe obrączki ślubne

Zdobione obrączki ślubne

Dla przyszłych Par Młodych, które poszukują obrączek ślubnych wyróżniających się swoim fantazyjnym wyglądem, idealnie sprawdzą się zdobione modele - pierścionki z brylantami lub z ozdobnymi żłobieniami.

Dekoracyjne elementy w piękny sposób wzbogacają obrączki ślubne, nadając biżuterii niepowtarzalnego charakteru. Z pewnością ciężko będzie przejść obok nich obojętnie!

Jeżeli cenicie niekonwencjonalne rozwiązania i w Dniu Ślubu planujecie odejść od tradycyjnych konwencji, idealnym wyborem będą zdobione obrączki ślubne.

Zdobione obrączki ślubne


Dlaczego warto wybrać obrączki ślubne Auroria?

W Auroria łączymy sztukę rzemiosła złotniczego z kulturą innowacji, dzięki czemu oferujemy Wam obrączki ślubne, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz przystępną ceną.

W centrum naszych zainteresowań są nasi Klienci - pragniemy towarzyszyć Wam podczas najważniejszych chwil w życiu i być Waszym przewodnikiem po świecie biżuterii ślubnej. 

Doskonale rozumiemy, że Dzień Ślubu, mimo że jest pięknym i niezapomnianym wydarzeniem, w fazie przygotowań wiąże się ze stresem. Dlatego też dbamy, by zakupy w Auroria były jak najprzyjemniejsze – tak, byście czuli się bezpiecznie na każdym etapie realizacji zamówienia.

Stojąc przed zakupem obrączek ślubnych, pamiętajcie również o korzyściach płynących z zakupu na stronie Auroria:

 • darmowa dostawa,

 • odbiór osobisty w salonach w całej Polsce,

 • bezpłatna korekta rozmiaru,

 • darmowy zwrot.

Obrączki ślubne to biżuteria, która już na zawsze stanie się symbolem Waszej miłości. Mamy nadzieję, że nasz poradnik ułatwi Wam wybór idealnego modelu, który przez długie lata będzie przywoływał wspomnienia symbolicznego “tak”.

Jeżeli jednak potrzebujecie pomocy przy wyborze idealnych obrączek ślubnych, pamiętajcie, że jesteśmy tu dla Was i z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Możecie skontaktować się z nami telefonicznie (518 912 915), mailowo (kontakt@auroria.pl) lub umówić się na wizytę w Wirtualnym Salonie Auroria, gdzie nasz ekspert przeprowadzi Was przez cały proces wyboru obrączek ślubnych.