<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

-30% na pierścionki zaręczynowe i obrączki z kodem: DAISY

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?
Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego wybrać?
Poradnik

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Łukasz Simiński
Łukasz Simiński ● 1.06.2017Aktualizacja artykułu: 2.06.2023

Niewątpliwie jednym z aspektów zaręczyn, które stanowi o ich wyjątkowości i pięknie, jest element zaskoczenia i niespodzianki. Często Panowie już z wielomiesięcznym wyprzedzeniem planują zaręczyny i plan ten wprowadzają potajemnie w życie. Zaręczyny przeprowadzone w romantycznym miejscu, z pięknym pierścionkiem i w sposób, który kompletnie nie został przewidziany przez przyszłą narzeczoną, mogą tylko spotęgować jej wybuch euforii i zachwycenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

Trudnością jaką napotkało pewnie większość mężczyzn w tym przypadku, jest ustalenie rozmiaru pierścionka. Jeżeli bowiem zaręczyny maja pozostać tajemnicą, to trudno jest udać się ze swoją wybranką do salonu jubilerskiego, gdzie wykwalifikowany pracownik wykona odpowiedni pomiar palca.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego - podstawowe informacje

W związku z tym, jeżeli chcesz, aby Twoje zaręczyny pozostały tajemnicą, to musisz podjąć inne kroki w celu określenia rozmiaru pierścionka, który kupisz. Pierwszy z nich to zapoznanie się z kilkoma podstawowymi informacjami, dotyczącymi rozmiaru biżuterii:

  1. Skala rozmiarów pierścionków jest bardzo gęsta i dokładna. Rozmiary zmieniają się bowiem co 0,3 mm na wewnętrznej średnicy pierścionka. W związku z tym, trudnością może się okazać rozróżnienie gołym okiem np. rozmiaru 12 od 13.

  2. Skala rozmiarów pierścionków jest ujednolicona w całej Polsce jednakże mogą występować nieznaczące różnice. Wynika to z bardzo wysokiej dokładności owej skali.

  3. Pierścionek w odpowiednim rozmiarze, powinien przechodzić przez kostkę palca z delikatnym oporem, po czym powinien on dość swobodnie opierać się dalszej części palca.

  4. Rozmiar palca nieznacznie zmienia się również w ciągu dnia. Nad ranem ręka jest szczuplejsza, a pod wieczór może być nabrzmiała, szczególnie w ciepłe dni.

W związku z tym, że skala pierścionków jest bardzo dokładna, a rozmiar palca ulega zmianom, ustalenie dokładnego rozmiaru, bez wizyty w salonie jubilerskim, może być bardzo trudne. Warto jednak pamiętać, że nawet profesjonalnie ustalony rozmiar pierścionka może być tymczasowy. W każdym więc przypadku, warto liczyć się z możliwością wykonania korekty rozmiaru pierścionka. Jest to bowiem całkowicie bezpieczny proces, który z racji specyfiki pierścionków, jest również rozwiązaniem bardzo popularnym. Mając tego świadomość, wciąż jednak trzeba wybrać jakiś rozmiar przy zakupie. Warto więc celować w rozmiar, który wydaje się najbardziej prawdopodobnym.

Jak ustalić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

W celu określenia prawdopodobnego rozmiaru proponujemy kilka następujących rozwiązań:

  • Spróbuj zdobyć pierścionek, który Twoja wybranka dotychczas nosiła i udaj się z nim do salonu jubilerskiego. Na miejscu będziesz mógł dokonać profesjonalnego pomiaru.

  • Jeżeli znajdziesz się w posiadaniu takiego pierścionka, możesz również zmierzyć jego wewnętrzną średnicę, za pomocą suwmiarki, która umożliwia wykonanie bardzo szczegółowego pomiaru.

  • Wykonaj wywiad środowiskowy. Wypytaj rodzinę i znajome twojej wybranki, o to jaki rozmiar palca może ona posiadać. Być może nie poznasz dokładnego rozmiaru, ale ustalisz pewien zakres, który umożliwi Ci dokonanie odpowiedniego zakupu.

Ze względu na wysoką dokładność rozmiarów pierścionków, zdecydowanie nie polecamy następujących sposobów pomiaru palca:

  • Obwiązywanie palca sznurkiem, podczas snu.

  • Odciskanie obecnie noszonego pierścionka w mydle, lub innym plastycznym materiale.

  • Szacowanie rozmiaru pierścionka za pomocą własnej dłoni lub dłoni innej osoby, która może mieć podobnej wielkości dłoń.

Są to bowiem bardzo nieprecyzyjne metody, które mogą wskazywać rozmiar rożny od właściwego, nawet o kilka numerów.

Czy korekta rozmiaru jest bezpieczna dla pierścionka zaręczynowego?

Wybierając pierścionek zaręczynowy w odpowiednim rozmiarze, pamiętaj więc, że możesz się pomylić, co jest zupełnie naturalne, w przypadku tego rodzaju zakupu. Kobiety bardzo często same nie znają swojego rozmiaru palca, to skąd ma to wiedzieć mężczyzna? W związku z tym od samego początku licz się z możliwością wykonania korekty rozmiaru pierścionka. Pamiętaj jednak, że jest to całkowicie bezpieczny proces. Co ważne, w AURORIA posiadasz aż 10 lat na wykonanie jednorazowej darmowej korekty rozmiaru pierścionka. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule dotyczącym korekty rozmiaru pierścionka.