Piosenki na pierwszy taniec weselny
Pary młode często uważają pierwszy taniec za jeden z najważniejszych i najbardziej wz...
Przejdź do artykułuKategorie
Pomocne
Pierścionek zaręczynowy jest bez wątpienia najważniejszą biżuterią, jaką mężczyzna podaruje kobiecie. Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę obrączek, ponieważ małżonkowie wymieniają się nimi wzajemnie. Nie posiadają one więc charakteru podarunku ale wymiany, która symbolizuję wzajemne zobowiązanie, jakie wynikają z faktu założenia nowej rodziny.
Z tego artykułu dowiesz się:
Ośmielamy się więc twierdzić, że żadna inna okazja do obdarowania kobiety biżuterią, nie może się równać z zaręczynami. Pierścionek zaręczynowy jest bowiem podarunkiem nie tylko brylantu zakutego w złotą oprawę. W istocie bowiem mężczyzna zaręczając się, podarowuje kobiecie samego siebie. Ona zaś, przyjmując pierścionek zaręczynowy, również oddaje się w ręce swojego przyszłego męża.
Nic więc dziwnego, że każdy mężczyzna przykłada się do przygotowań, tego szczególnego momentu. Zazwyczaj, jednym z podstawowych pytań, na które poszukuje odpowiedzi, w czasie organizowania zaręczyn to: Na której ręce powinien znajdować się pierścionek zaręczynowy? Tej kwestii oczywiście nie można pozostawić przypadkowi. Dlatego spieszymy z odpowiedzią na to istotne pytanie.
W naszym kraju przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy zakłada się na prawą dłoń. Nie jest to oczywiste, ponieważ w tej kwestii Polska ma odmienne podejście od większości zachodnich krajów. Skąd zatem wzięła się ta tradycja?
Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy cofnąć się w polskiej historii do 1863 roku. Przed tym rokiem również w naszym kraju pierścionek zaręczynowy noszono na lewej dłoni, czyli tak samo jak ma to dziś miejsce w krajach Europy Zachodniej. Zmieniło się to dopiero po upadku Powstania Styczniowego, kiedy kobiety na znak żałoby po swoich poległych i zaginionych narzeczonych, przełożyły symbole swoich zaręczyn z lewych dłoni na prawe. To właśnie ta smutna, lecz bardzo romantyczna, historia zmieniła tradycję zaręczyn w Polsce.
Kiedy wiemy już na którą rękę założyć pierścionek zaręczynowy, odpowiedzmy na pytanie, na jakim palcu powinien się on znaleźć? W tym wypadku, podobnie do większości krajów na świecie, Polacy zakładają ten wyjątkowy symbol zaręczyn na palec serdeczny. Dzieje się tak ponieważ posiada on głęboką symbolikę zaręczyn oraz małżeństwa.
Obecnie istnieje wiele teorii, które tłumaczą, dlaczego właśnie serdeczny palec zasługuje na takie wyróżnienie. Jedna z nich mówi o tym, że każdy palec symbolizuje członka twojej rodziny. Kciuk symbolizuje rodziców, palec wskazujący symbolizuje rodzeństwo, palec środkowy symbolizuje ciebie, palec serdeczny symbolizuje ukochaną osobę, a mały palec symbolizuje dzieci. Aby lepiej zrozumieć ten obraz należy złożyć ze sobą prawą i lewą dłoń, tak aby wszystkie palce stykały się opuszkami z wyjątkiem placów środkowych. Te zawiń do środka dłoni, tak aby stykały się kostkami.
Trzymając dłonie w ten sposób, bez problemu będziesz mógł rozdzielić kciuki. Symbolizują one rodziców od których się wyprowadzasz. Palce wskazujące również rozdzielisz bez problemu. Twoje rodzeństwo połączy się w swoje własne związki małżeńskie. Środkowy palec symbolizuje Ciebie, więc nie ma potrzeby aby go rozdzielać. Łatwo rozdzielisz małe palce, które symbolizują Twoje dzieci. One również kiedyś Cię opuszczą i założą własne rodziny. Nie jesteś jednak w stanie rozdzielić palców serdecznych, dlatego właśnie one symbolizują miłość kobiety i mężczyzny, którzy dążą do tego aby razem przeżyć swoje życie i wspólnie się zestarzeć.
Wiedząc na jaki palec oraz na którą dłoń należy założyć pierścionek zaręczynowy, można przystąpić do kolejnej bardzo istotnej kwestii, czyli jego wyboru. Zapraszamy zatem do sprawdzenia jak prezentują się pierścionki zaręczynowe AURORIA.