Co zrobić, by powiedziała TAK?

Marzeniem każdego mężczyzny, który zdecydował się poprosić swoją ukochaną kobietę o rękę, jest usłyszeć odpowiedź „TAK”. Najlepiej, żeby odpowiedź ta była przepełniona radością i ekscytacją. Co zrobić aby zwiększyć szanse na taki szczęśliwy finał zaręczyn? O co zadbać i jakie aspekty wziąć pod uwagę przy planowaniu tego wydarzenia aby usłyszeć z ust kobiety upragnione „TAK”?

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jak rozpoznać, czy wybranka jest gotowa na zaręczyny?
  • Co zrobić, by zwiększyć szanse na pozytywną odpowiedź ukochanej?
  • Jak powinny wyglądać zaręczyny?
Co zrobić, by powiedziała tak?

Czy moja wybranka jest gotowa?

Pierwszym pytaniem, które powinien zadać sobie mężczyzna to czy jego ukochana jest gotowa na zaręczyny. Zdarza się, że panowie pod wpływem ogromnego uczucia i zauroczenia decydują się oświadczyć, zupełnie nie analizując stanu uczuć partnerki oraz jej gotowości do podjęcia tej ważnej życiowej decyzji. W takiej sytuacji może okazać się, że pytanie o ślub pojawiło się w związku za szybko i wystraszona kobieta odrzuci oświadczyny. A może wystarczyłoby poczekać pół roku dłużej i bieg wydarzeń byłby zupełnie inny. Odrzucone zaręczyny są zranieniem, które na długi czas odciśnie piętno na relacji. Przed podjęciem tej decyzji warto przyjrzeć się kilku kwestiom, które będą dla nas sygnałem, że kobieta jest gotowa na naszą deklarację spędzenia w małżeństwie reszty życia. Poniżej znajdują się pytania, do których pozytywne odpowiedzi mogą być dla nas sygnałem, że kobieta jest gotowa przyjąć oświadczyny.

  • Czy jesteś pierwszą osobą, której zwierza się z ważnych wydarzeń w jej życiu?
  • Czy Twoja wybranka w rozmowach mówiła o Tobie jako o przyszłym mężu?
  • Czy powiedziała, że chciałaby mieć z Tobą dzieci?
  • Czy w pozytywny i  radosny sposób reaguje na zaręczyny i śluby Waszych znajomych?

Jeśli nie jesteś w stanie odpowiedzieć na powyższe pytania, ponieważ nie poruszaliście takich tematów w swoim związku, to zachęcamy do szczerej rozmowy na ten temat. Zorganizuj odpowiednie warunki – romantyczny spacer albo kolację i zapytaj ukochaną jak wyobraża sobie swoje życie za 5-10 lat. Po odpowiedzi na takie pytanie na pewno będziesz w stanie wywnioskować, czy poważnie myśli o Waszym związku i czy marzy o małżeństwie z Tobą.

Co zrobić, aby zwiększyć szanse na usłyszenie upragnionego „TAK?

Jeśli wszystko wskazuje na to, że nasza wybranka jest gotowa na zaręczyny, to o co dodatkowo możemy zadbać, aby usłyszeć pozytywną odpowiedź? Oświadczyny to poniekąd wizytówka uczucia i zaangażowania mężczyzny. Przeprowadzone niedbale w oczach kobiety mogą świadczyć o braku przekonania mężczyzny co do podjętej decyzji. To z kolei może prowadzić do wniosku, że partner nie kocha jej w sposób taki, jaki by tego oczekiwała. Od takiego wniosku już tylko krok do wątpliwości czy powiedzieć „TAK”. Z całą pewnością pewnością warto więc zadbać o to, żeby nie pozostawić kobiecie pola do domysłów i wahań. Daj sobie odpowiedni zapas czasu, aby przed zaręczynami móc zadbać o wszystkie szczegóły. Spraw, aby ten moment był wyjątkowy. Zadbaj o otoczenie – niekoniecznie od razu musisz zabierać ukochaną do Paryża. Zaręczyny w domowym zaciszu także mogą mieć swój urok, jednak powinieneś zadbać o niecodzienne elementy towarzyszące temu wydarzeniu. Ważne, aby kobieta czuła, że włożyłeś starania i zaangażowanie w przygotowanie zaręczyn. Jeśli masz problemy ze swobodnym wyrażeniem myśli w stresujących sytuacjach to przemyśl, co będziesz chciał powiedzieć kobiecie w tej magicznej chwili. Wybór samego pierścionka także jest istotnym elementem ceremonii zaręczyn – pokaże kobiecie, czy znasz ją na tyle dobrze żeby trafić w jej gust w wyborze biżuterii. Jeśli sam nie jesteś w stanie zdecydować, który wzór będzie cieszył oko Twojej przyszłej żony to polecamy skonsultowanie się z jej najbliższą przyjaciółką lub siostrą. Wszystkie te pozornie drobne elementy będą miały duży wpływ na całość zaręczyn, i to, jak kobieta je odbierze. Im więcej Twojej miłości i zaangażowania dostrzeżone ona, tym większa szansa na to, że usłyszysz upragnione TAK. Oczywiście najważniejsze jest uczucie, które towarzyszy kobiecie i mężczyźnie – jeśli jest ono mocno ugruntowane to żadna zaręczynowa wtopa czy zaniedbanie nie będzie w stanie negatywnie wpłynąć na odpowiedź ukochanej. Warto jednak zrobić wszystko, aby ten wyjątkowy moment miał swoją magię i był z radością wspominany przez resztę wspólnego, małżeńskiego życia.