Czy możliwy jest zwrot pierścionka zaręczynowego?

Wieloletnie doświadczenie w sprzedaży pierścionków zaręczynowych z brylantami pozwoliło nam na dogłębną analizę kluczowych procesów zakupowych w tejże branży. Bogaci w doświadczenia, chcemy dzielić się nimi z każdym, kto również pragnie, aby piękno diamentów stało się częścią jego życia.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Ile posiadasz czasu na zwrot produktu według przepisów prawa?
  • Ile czasu na zwrot pierścionka zaręczynowego i obrączek ślubnych posiadasz w AURORIA?
  • Ile będzie Cię kosztował zwrot biżuterii?
Zwrot pierścionka zaręczynowego i obrączek ślubnych

Przy zakupie pierścionka w sklepie stacjonarnym nie zawsze będziesz posiadać prawo do dokonania zwrotu. W związku z tym wybierając tą formę zakupu, Twoja decyzja powinna być bardzo dobrze przemyślana. W przeciwnym razie może się okazać, że sprzedawca nie będzie chciał przyjąć Twojego pierścionka z powrotem.

Inaczej jest w przypadku zakupów w internecie, gdzie prawo daje więcej przywilejów konsumentom. W związku z tym, zakup internetowy posiada dodatkowe korzyści względem sklepu stacjonarnego. Zgodnie z prawem każdy sklep musi umożliwić klientowi dokonania zwrotu zakupionego towaru w okresie do 14 dni, licząc od daty otrzymania produktu. Co ważne, zwrot może nastąpić bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Ile posiadasz czasu na zwrot pierścionka zaręczynowego w internecie?

Oznacza to, że zakupiony produkt mógł nie spełniać oczekiwań konsumenta, lub po prostu konsument rozmyślił się. Ustawodawca zaznaczył również, że zwrot środków musi nastąpić nie później niż w przeciągu 14 dni od daty złożenia wniosku o zwrot towaru i odesłania produktu. Wszystkie warunki dokonania zwrotu towaru zakupionego on-line, zostały określone w ustawie o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku.

Czternaście dni jest jednak minimalnym okresem zwrotu, jaki internetowy sprzedawca musi udzielić swoim klientom. Dłuższy okres zwrotu jest dodatkową korzyścią, ponieważ świadczy on o tym, że sam sprzedawca jest przekonany o wysokiej jakości swojej biżuterii i nie obawia się licznych zwrotów.

Po jakim czasie możesz dokonać zwrotu pierścionka zaręczynowego lub obrączek ślubnych w AURORIA?

Tak jest w Auroria. U nas posiadasz aż 100 dni na bezpłatny zwrot produktu. W praktyce oznacza to, że decydując się na zakup pierścionka zaręczynowego w naszym sklepie posiadasz aż 100 dni, podczas których możesz jeszcze raz, dokładnie przemyśleć zakup. Zdajemy sobie sprawę, że pierścionek zaręczynowy kupuje się raz w życiu. Dlatego też powinien być to zakup którego jesteś w 100% pewien.

Zupełnie darmowy zwrot biżuterii AURORIA

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że zwrot w naszym sklepie jest całkowicie darmowy. Chcemy maksymalnie ułatwiać naszym Klientom wszelkie tego typu procesy. Dlatego też w przypadku zgłoszenia zwrotu pierścionka, nasza firma pokrywa koszt dostawy zwrotnej do naszej siedziby. Po pozytywnej weryfikacji produktu, pieniądze przelewamy szybciej niż nakazuje ustawa tj. w czasie 3 dni roboczych od dnia uznania zwrotu.