Gdzie się zaręczyć w Katowicach - najbardziej romantyczne miejsca

Może wydawać się, że Katowice to miasto przemysłowe, w którym próżno szukać miejsc na romantyczny spacer czy oświadczyny w pięknych okolicznościach. Nic bardziej mylnego! Stolica województwa śląskiego może zaskoczyć nas ciekawymi lokalizacjami, które stanowić mogą doskonały plener dla zakochanych.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jakie są najbardziej romantyczne miejsca w Katowicach?
  • Gdzie warto oświadczyć się w Katowicach?
  • Czy w Katowicach znajdują się urokliwe miejsca dla zakochanych?
romantyczne miejsca w katowicach

Miejsca historyczne

Jeśli planujesz spędzić romantyczne chwile w Katowicach, koniecznie musisz odwiedzić tamtejszy Rynek. Obecne tam ławki z pewnością zachęcą do odpoczynku po spacerze i stanowią ciekawą okoliczność do zaręczenia się. Rynek w Katowicach to też punkt, z którego można udać się w dalszą podróż do innych urokliwych miejsc.

Katowice będą szczególnie udaną scenerią do zaręczyn dla par, które cenią sobie ciekawą architekturę. W mieście tym można znaleźć wiele ciekawych budynków, taki jak np. odnowiony Spółdzielczy Dom Handlowy „Skarbek”. Dla ciekawych historii spacerowiczów interesujące może być także Muzeum Śląskie lub inne zabytki w okolicy centrum Katowic.

Tereny zielone

Spragnieni kontaktu z naturą zakochani koniecznie powinni udać się do położonego nieco dalej Parku Kościuszki. Rozległe zielone tereny zachęcają do długich i spokojnych spacerów, a do tego w parku znajduje się wiele ciekawych obiektów. Wśród nich warto wymienić chociażby 35 metrową - jedyną w Polsce - wieżę spadochronową.

Nieco dalej, bo w Chorzowie, znajduje się z kolei Park Śląski - prawdziwe zielone płuca dla całego regionu. Na ponad 600 hektarach znaleźć można między innymi ogród zoologiczny, planetarium, wesołe miasteczko czy plenerową ekspozycję rzeźb. Park to także miejsce wielu imprez kulturalnych, dlatego warto sprawdzić wcześniej, czy w danym czasie nie będzie odbywało się jakieś interesujące dla nas wydarzenie.

Prawdziwie romantycznym miejsce w Parku Śląskim będzie z pewnością Rosarium, czyli największy w Polsce ogród różany. Ponad 300 gatunków róż zapewnia nie tylko wrażenia wizualne, ale również istną eksplozję zapachów. Oczywiście warto pamiętać, że najlepiej udać się do Rosarium w Parku Śląskim w miesiącu kwitnienia tych pięknych roślin.

Rzecz jasna sam spacer to nie wszystko i po udanych zaręczynach można udać się na pyszną kolację. Wybór lokali w Katowicach i okolicznych miasta jest przeogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie!