Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zakup pierścionka zaręczynowego z brylantem, z pewnością będzie jednym z ważniejszych zakupów w Twoim życiu. Nie tylko ze względu na szlachetność złota i brylantów, ale przede wszystkim ze względu na tą niesamowita okazję, jaką są zaręczyny. Warto więc odpowiednio przygotować się do tego zakupu.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Za ile kupić pierścionek zaręczynowy z brylantem?
  • Jaki kolor złota w pierścionku zaręczynowym wybrać?
  • Ile łapek w koronie powinien posiadać pierścionek zaręczynowy?
Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy

Na początku ustal datę zaręczyn, lub określ chociaż ich przybliżony termin. Dzięki temu zobaczysz ile czasu pozostało Ci na dokonanie odpowiedniego wyboru. Nie kupuj pierścionka zaręczynowego na ostatnią chwilę. Daj sobie czas, aby dokładnie przemyśleć zakup. Postaraj się przyswoić jak najwięcej informacji, które ułatwią Tobie, podjęcie decyzji. W tym celu zachęcamy do zapoznania się również z treścią innych artykułów zamieszczonych na naszym blogu.

Ustal budżet na pierścionek zaręczynowy

Oferty wielu sklepów z pierścionkami zaręczynowymi są często bardzo szerokie. Wybierając odpowiedni pierścionek polecamy stopniowo zawężać obszar poszukiwań. Zacznij od ustalenia budżetu jakim będziesz dysponował. Pierścionek z brylantem możesz kupić już od 500 zł. Jeżeli chcesz jednak kupić większy brylant, możesz celować w kilkutysięczne sumy. Ustalenie budżetu pozwoli Ci już na początku skupić się na pierścionkach, które odpowiadają Twojej kieszeni.

Jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy?

Ustal rodzaj materiału, z którego pierścionek ma zostać wykonany. Najpopularniejszymi są żółte i białe złoto. Bardzo często jubilerzy oferują również pierścionki wykonane z połączenia żółtego i białego złota.

Zastanów się również jak taki pierścionek powinien wyglądać. Czy jego oprawa ma pozostać prosta i klasyczna, czy może bardziej nowoczesna? Czy korona pierścionka zaręczynowego ma posiadać niewiele łap, co odsłania brylant i pozwala, aby więcej światła dotarło, rozczepiło i odbiło się od kamienia? Czy też chciałbyś, aby posiadała więcej łapek, co z kolei optycznie powiększa całą koronę? Pamiętaj przy tym, że każdy wzór naszego pierścionka z brylantem został zaprojektowany z myślą o codziennym użytkowaniu, co oznacza, że wszystkie brylanty są bezpiecznie zakute. Ilość łapek w koronie nie wpływa więc na bezpieczeństwo brylantu.

Jeżeli nie masz mocnego przekonania, jak powinien wyglądać idealny pierścionek zaręczynowy, spróbuj wykonać niewielki wywiad środowiskowy. Zwróć uwagę jaką biżuterie nosi dotychczas Twoja wybranka. Wypytaj też rodzinę i przyjaciół, jaki jest jej gust w tym względzie.

Tak przygotowany do zakupu z pewnością wybierzesz idealny pierścionek, z którego będziesz zadowolony Ty, ale przede wszystkim Twoja przyszła narzeczona. Pamiętaj też, że nasza infolinia jest do Twojej dyspozycji. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie, i postaramy się doradzić Ci najlepiej jak potrafimy.