Papeteria ślubna - jak dopełnia dekorację ślubu i ...
Papeteria ślubna to jeden z pierwszych elementów oprawy ślubnej, ustalany zaraz po wy...
Przejdź do artykułuKategorie
Pomocne
Pierścionek zaręczynowy jest symbolem wiecznej miłości. Czy w związku z tym powinien znajdować się on na palcu wybranki cały czas? A może są sytuacje kiedy kobieta może albo wręcz powinna zdjąć pierścionek?
Z tego artykułu dowiesz się:
Dlaczego powinno się zdejmować pierścionek zaręczynowy?
Jakie sytuacje wymagają ściągnięcia biżuterii?
Jak dbać o złoty pierścionek z brylantem?
Biżuterię powinno ściągać się głównie w dwóch przypadkach - aby uchronić biżuterię przed zniszczeniem a także w momencie, kiedy pierścionek na palcu powoduje dyskomfort. Jest 5 sytuacji, kiedy ściągnięcie pierścionka zaręczynowego okazuje się wręcz konieczne aby nie dopuścić do powstania uszkodzeń biżuterii. W tym przypadku prewencja jest zdecydowanie lepsza niż późniejsze usuwanie powstałych szkód. Możemy zaoszczędzić ponoszenia zbędnych kosztów i kłopotu związanego z oddaniem pierścionka do jubilera w celu naprawy.
Wyjście na siłownię, ściankę wspinaczkową czy nawet pobiegać niesie ze sobą całe mnóstwo zagrożeń dla pierścionka zaręczynowego i… dla Ciebie! W czasie uprawiania sportu zarówno obrączka pierścionka jak i kamień szlachetny narażone są na uszkodzenia. Złoto może się odkształcić i zarysować a brylant w wyniku mechanicznych uszkodzeń może nawet wypaść z korony. Intensywne otarcia pierścionka o skórę palca mogą spowodować odciski i urazy skóry. Kiedy dyskomfort pojawi się w czasie ćwiczeń i kobieta odruchowo ściągnie pierścionek z ręki, realny staje się scenariusz zagubienia biżuterii. Przed udaniem się na trening najbezpieczniej jest po prostu zostawić biżuterię w domu.
To połączenie nie brzmi idealnie i słusznie! Kiedy planujesz sprzątanie, szczególnie przy użyciu silnych detergentów, ściągnij pierścionek przed rozpoczęciem prac. Niektóre środki chemiczne (szczególnie takie jak chlor czy aceton) mogą trwale zniszczyć biżuterię. W trakcie sprzątania łatwo też o mechaniczne uszkodzenie biżuterii. Dodatkowo, mokry pierścionek może się też zsunąć z palca i wpaść w niedostępny zakamarek. Lepiej nie wyobrażać sobie jak wygląda proces ratowania biżuterii z muszli toaletowej lub odpływu prysznicowego :)
Ciekawi jesteśmy ile pierścionków i obrączek znalazło miejsce swojego wiecznego spoczynku na dnie jezior i mórz… Z całą pewnością wiele! Zimna woda sprawia, że skóra na palcach kurczy się i bardzo łatwo o ześlizgnięcie pierścionka. Szanse na odnalezienie biżuterii na piaszczystym podłożu zbiornika wodnego są bliskie zeru. Na basenie taka sytuacja jest jak najbardziej do odratowania, ale… ze względu na powszechnie używany w wodzie chlor także zachęcamy do ściągnięcie pierścionka. Substancja ta może uszkodzić elementy montażowe w pierścionku a nawet odbarwić złoto.
Drobinki piasku dostające się pod obrączkę i w elementy korony pierścionka mogą bardzo łatwo porysować złoto. Środki do opalania również wpływają na pogorszenie kondycji biżuterii. Do tego mamy jeszcze ryzyko zagubienia pierścionka w piasku. Te trzy powody są zdecydowanie wystarczające aby wychodząc na plażę pozostawić swój pierścionek w bezpiecznym domowym zaciszu.
Kosmetyki stosowane na ciało, nawet te bez dodatku substancji chemicznych, mogą powodować osadzanie się uporczywego brudu w trudno dostępnych elementach korony pierścionka. Zabrudzenia, które gromadzą się pod kamieniem, są bardzo trudne do usunięcia. Niestety zabrudzona przestrzeń przy brylancie utrudnia wnikanie światła do diamentu, co skutkuje mniejszym błyszczeniem się kamienia szlachetnego. Zalecamy aby pierścionek trzymać z dala od balsamów do ciała, szamponu do włosów oraz olejków pielęgnacyjnych, kremów i serum do twarzy. Biżuterię należy też zdejmować przed wszystkimi zabiegami dłoni u kosmetyczki.
A jeśli jesteśmy już przy temacie pielęgnacji to warto też pamiętać, aby raz na jakiś czas zdjąć pierścionek i zadbać o jego pielęgnację. Najlepiej robić to raz w miesiącu, no chyba że biżuteria była narażona na duże zabrudzenie to zalecamy dokładne czyszczenie po każdym takim zdarzeniu. Jak dobrze zadbać o pierścionek? Wystarczy zastosować się do wskazówek prawidłowego czyszczenia biżuterii ze złota z brylantami.
Może się okazać, że z jakiś względów noszenie pierścionka zaręczynowego będzie powodowało u kobiety dyskomfort fizyczny. Taka sytuacja może mieć miejsce, kiedy biżuteria nadmiernie uciska palec, np. kiedy Twoja dłoń spuchnie. Jeśli doświadczasz takich problemów to koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami jak bezpiecznie zdjąć pierścionek z opuchniętych palców. Jeżeli czujesz, że Twój pierścionek jest za mały to warto powiększyć jego rozmiar aby noszenie było wygodne. Przed podjęciem decyzji o zmianie rozmiaru sprawdź, czy Twój pierścionek kwalifikuje się do korekty rozmiaru.
Jesteśmy przekonani, że pierścionki z manufaktury Auroria zadowolą nawet najbardziej wymagające gusta. W proces projektowania biżuterii i produkcji wkładamy całe serce i wieloletnie doświadczenie. Sprawdź naszą ofertę pierścionków zaręczynowych Auroria i wybierz ten jedyny, wyjątkowy symbol wiecznej miłości.str