<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

-25% na wszystko z kodem: SOFT

-25% na wszystko z kodem: SOFT

Klasyki pierścionków zaręczynowych. Te wzory królują od lat.
Poradnik

Klasyki pierścionków zaręczynowych. Te wzory królują od lat.

Ewa Bylok
Ewa Bylok ● 24.08.2018Aktualizacja artykułu: 13.10.2021

Moda zaręczynowa zmieniała się na przestrzeni lat, jednak są wzory pierścionków zaręczynowych, które wydają się być odporne na działanie czasu. Od wielu dziesiątek lat niezmiennie urzekają one serca mężczyzn i kobiet na całym świecie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki model pierścionka zaręczynowego niezmiennie zachwyca swoim wyglądem?
  • Jakie pierścionki zaręczynowe otrzymują gwiazdy?
  • Jaki pierścionek zaręczynowy najbardziej spodoba się Twojej wybrance?

Niekwestionowana królowa

Ten model pierścionka można nazwać legendą w historii jubilerstwa zaręczynowego. W drugiej połowie XIX wieku zawładnął on sercami kobiet w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko swoim urokiem zaraził również Stary Kontynent. Mowa tutaj o wzorze pierścionka ozdobionego pojedynczym okrągłym brylantem podtrzymywanym przez sześć łapek. Wybór tego konkretnego szlifu diamentu (szlif brylantowy) i osadzenia łapek zapewniają uzyskanie olśniewającego blasku w momencie kiedy na pierścionek pada wiązka światła. Mimo, że wzór ten ma już ponad 130 lat to nadal cieszy się ogromną popularnością wśród pań na całym świecie. Dzisiaj różne wersje tego modelu możemy spotkać praktycznie w każdym salonie jubilerskim. Szacuje się, że szlif brylantowy występuje aż w 75% sprzedawanych na świecie pierścionków z diamentem.

Klasyczny pierścionek zaręczynowy

Biżuteria zaręczynowa gwiazd

W latach 60. XX wieku pojawiła się nowa moda, która trwa do dnia dzisiejszego. Chodzi o trendy wyznaczane przez biżuterię zaręczynową gwiazd. Coraz częściej chwalą się one swoimi drogocennymi pierścionkami, wysadzanymi dużymi kamieniami i projektowanymi przez znanych jubilerów. Wkrótce po tych wydarzeniach nowe wzory, inspirowane właśnie modelami pierścionków zaręczynowych gwiazd, trafiają do oferty komercyjnych marek jubilerskich. Jednym z takich modeli, który mocno ukształtował gusta kobiet w ówczesnych czasach był pierścionek zaręczynowy Elizabeth Taylor - ozdobiony diamentem w szlifie ascher, czyli ciętym w formie kwadratu. Biżuteria, którą otrzymała ona od Richarda Burtona posiadała kamień imponującego rozmiaru - miał on aż 33 karaty! Po zaręczynach słynnej pary, wielu przyszłych narzeczonych decydowało się na podobny wzór pierścionka zaręczynowego, choć z całą pewnością nie w tak pokaźnych rozmiarach, jak ten który na swojej dłoni nosiła słynna aktorka :)

Owalna piękność

Na nowy trend we wzornictwie pierścionków zaręczynowych trzeba było poczekać dwie dekady. Kluczową rolę odegrały w nim zaręczyny brytyjskiej pary książęcej, które miały miejsce w 1981 roku. Książę Karol obdarował wtedy księżną Dianę pierścionkiem z osadzonym centralnie owalnym diamentem, który otoczony był mniejszymi brylantami. Wkrótce po tym wydarzeniu na dłoniach świeżo zaręczonych kobiet można było zobaczyć biżuterię inspirowaną właśnie takim wzorem. Drobne brylanty otaczające centralny kamień nadają pierścionkowi lekkości. Dzięki takiemu połączeniu biżuteria zyskuje też na elegancji.

Wielokamieniowe olśnienie

Zaprezentowane wyżej wzory cechują się prostotą i to właśnie w niej tkwi ich wyjątkowość - są ponadczasowe i pomimo, że trendy w modzie ulegają zmianie to one cieszą się niezmienną popularnością wśród kobiet i mężczyzn od dziesiątek lat. Poniższy wzór, mimo że nieco bardziej odważny i strojny, również ma swoje szerokie grono wielbicieli. Mowa o wielokamieniowym modelu pierścionka, który idealnie pasuje do kobiet ceniących nutę ekstrawagancji. Biżuterią w takim stylu zostały obdarowane takie gwiazdy jak Natalie Portman, Drew Barrymore i Amy Adams. Dzięki wielu diamentom, którymi jest ozdobiony, pięknie oddaje blask światła i niekwestionowanie zwraca na siebie uwagę w towarzystwie.

Wielokamieniowy pierścionek zaręczynowy

Zaprezentowane wyżej modele pierścionków mogą stanowić dla Ciebie wskazówkę jeśli masz trudność z podjęciem decyzji. Pamiętaj jednak, że Twoją ukochaną najbardziej ucieszy nie ten wzór, który wzbudza wzruszenie tysięcy kobiet na całym świecie, tylko taki, który będzie Twoją interpretacją jej stylu i osobowości.