<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

Niespodzianka Mikołajkowa! Rabat -33% na pierścionki z kodem MIKOŁAJKI. Tylko do 7.12 godz. 23:59.

Najbardziej romantyczne hotele w Polsce na zaręczyny
Najbardziej romantyczne hotele na zaręczyny
Pomysły na zaręczyny

Najbardziej romantyczne hotele w Polsce na zaręczyny

Olga Malar
Olga Malar ● 15.09.2023Aktualizacja artykułu: 25.10.2023

Chcesz zaręczyć się ze swoją ukochaną osobą, lecz nie wiesz gdzie to zrobić? Masz wątpliwości co do wyboru miejsca pod tę ważną chwilę? Nie chcesz, aby twoje zaręczyny były oczywistym gestem dokonanym przed ukochaną osobą w oczywistym miejscu? W tym artykule przedstawimy ci najbardziej romantyczne, a więc i bardzo wyszukane, hotele w Polsce, które nadają się idealnie na zaręczyny.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są najbardziej romantyczne hotele w Polsce?

Najbardziej romantyczne hotele w Polsce na zaręczyny

Zaręczyny to kluczowy moment w życiu dwojga ludzi, kiedy to decydują się wspólnie wkroczyć na nową ścieżkę życia. Gdy mężczyzna wręcza pierścionek wybranej, atmosfera staje się niezapomniana. Aby uczynić ją jeszcze bardziej wyjątkową, warto wybrać odpowiednie miejsce i symbol miłości. Nasza manufaktura proponuje pierścionki na zamówienie, które doskonale oddadzą głębię Waszych uczuć. Uroczystość taka zasługuje na niezwykłe otoczenie, na przykład romantyczny hotel. Stworzyliśmy dla Was listę 8 najbardziej klimatycznych hoteli w Polsce, idealnych na tę wyjątkową okazję.

Romantyczne hotele w Polsce

Pałac Romantyczny, Turzno k. Torunia

Nasze zestawienie najbardziej romantycznych hoteli w Polsce otwiera Pałac Romantyczny w Turznie. Jest to czterogwiazdkowy hotel znajdujący się w odnowionym XIX-wiecznym pałacu o bogatej historii na którą składają się wizyty licznych wybitnych postaci tj. chociażby Fryderyk Chopin. Oprócz historii Pałac oferuje liczne atrakcje, przez co każda para jest tutaj w stanie znaleźć coś dla siebie. Hotel otoczony jest zabytkowym parkiem utrzymanym w stylu angielskim. Ponadto, w parku znajduje się też amfiteatr w którym to, w okresie letnim odbywają się koncerty. Oprócz tego w otoczeniu Pałacu znajdują się stawy i ogród. W samym hotelu będziecie mogli skorzystać z basenu, spędzić czas w pokoju kominkowym lub w klubie przy lampce wina z górnej półki. Jak widać, hotel oferuje cały wachlarz miejsc dogodnych pod zaręczyny. W Pałacu Romantycznym dostępna też jest strefa spa. Zaręczyny w spa to również jest opcja na którą wielu się decyduje, dlatego też odsyłamy do artykułu o tym jak urządzić zaręczyny w spa.

palac romantyczny

Różana Rezydencja Wellness, Zarębów

Kolejnym interesującym romantycznym hotelem w Polsce dla dwojga jest Różana Rezydencja Wellness w znajdującym się w oddalonym o jedynie 100 kilometrów od Warszawy Zarębowie. Jest to hotel znajdujący się w dawnym dworze szlacheckim, oferujący bogaty wybór apartamentów. Rezydencja przeznaczona jest w dużej mierze  pod spotkania okolicznościowe w raczej małym gronie. Gospodarze rezydencji zapewniają, że na co dzień w Rezydencji nie ma dzieci, więc jest to dobre miejsce na spokojne spędzanie czasu przez parę dorosłych. Różana Rezydencja oferuje swym gościom możliwość zjedzenia posiłku w hotelowej restauracji lub na świeżym powietrzu, a w menu, oprócz posiłków, znajdują się również wina z całego świata i Polski. Również i tutaj dostępna jest strefa spa oferująca liczne zabiegi dla ciała np. masaże.

rozany palac
Manor House SPA*****, Chlewiska k. Szydłowca

Następny hotel w naszym zestawieniu również łączy bogatą historię ze standardami luksusu na najwyższym poziomie. Znajdujący się w dawnym pałacu Odrowążów hotel w Chlewiskach koło Szydłowca, podobnie jak wyżej opisana Rezydencja Różana znajduje się w dobrze skomunikowanym miejscu (ściślej przy trasie Warszawa-Kraków) i też jest hotelem z kategorii children fee zone, więc jest to spokojne miejsce tylko dla dorosłych. To co wyróżnia ten hotel od poprzednich jest bogata oferta strefy SPA – oferuje ona m. in. Łaźnie rzymskie, pierwszy w Polsce bezchlorowy basen, a także miejsca przeznaczone pod medytacje. Manor House w wielu z tych atrakcji przoduje jeśli chodzi o Polskę i na pewno zwróci uwagę wszystkich tych, którzy planują zaręczyny w spa.

manor house
Hotel Heron*****, Sienna

Następnym interesującym romantycznym hotelem, jest znajdujący się w Siennie koło Gródka nad Dunajcem, pięciogwiazdkowy Hotel Heron. Hotel zdecydowanie odznacza się swoim otoczeniem. Góry, lasy i piękne widoki na jezioro Rożnowskie nad którym znajduje się ten ekskluzywny hotel, sprzyjają klimatycznym zaręczynom. Warto dodać również, że gospodarze hotelu kierują się swoją specyficzną filozofią w myśl której na pierwszym miejscu jest człowiek. Świadectwem tego są liczne atrakcje dla duszy i ciała oferowane przez hotel tj. znakomita restauracja, kręgielnia, strefa fitness i oczywiście strefa spa. Hotel posiada swój klub muzyczny oraz galerię w której odbywają się wystawy sztuki ludowej, jak i współczesnej, co sprawia, że każda para znajdzie tutaj coś dla siebie.

heron

Pałac Kamieniec, Kamieniec koło Kłodzka

Pałac Kamieniec to miejsce, które zdecydowanie jest skierowane do amatorów gór. Pałac Kamieniec to stylowa, a zarazem kameralna rezydencja znajdująca się w samym sercu Kotliny Kłodzkiej. Hotel ten trafi również do serc amatorów wsi i spokoju, gdyż jest to odnowiona wiejska rezydencja szlachecka, która oferuje nocleg również w budynkach dawnego folwarku. Wiejski klimat i spokój to niejedyne zalety hotelu. Atutami są bardzo eleganckie wnętrza urządzone, w mającym swoje korzenie w XVIII wieku stylu gustawiańskim, piękna restauracja, niesamowite widoki oraz strefa wellnes oferująca masaże i saunę. Ten hotel jest zatem idealną propozycją pod zaręczyny w spokojnej i można by rzec klasycznej aurze.    

pałac kamieniec

Zamek Gniew

Kolejna pozycja, zdecydowanie wyróżniająca się spośród pozostałych hoteli dla dwojga, to zamek w Gniewie. Zamek choć jest de facto obiektem muzealnym, przeznaczonym pod zwiedzanie, to jednak oferuje on również wysokiej klasy noclegi w ramach „Hotelu rycerskiego**” i „Pałacu Marysieńki*”. W zamku znajduje się również restauracja oraz strefa spa i basen. Zainteresowanych tą pozycją, ale obawiających się jednak obecności turystów, uspokajamy tym, że turyści po zamku mogą poruszać się tylko po określonej trasie z przewodnikiem. Pary, również te chcące się zaręczyć w Gniewie, na pewno spędzą spokojnie czas w części hotelowej, chociaż atmosfera tego miejsca będzie na pewno wyjątkowa. Jest to w końcu miejsce przesiąknięte historią – zamek wznieśli Krzyżacy, należał także do Jana III Sobieskiego i Marysieńki, i jest to nadal żywe miejsce w którym ciągle coś się dzieje, począwszy od rekonstrukcji historycznych po wieczory tematyczne i bale.

zamek gniew

Hotel Czarny Potok****, Krynica-Zdrój

Hotel Czarny Potok w Krynicy Zdrój to kolejna doskonała propozycja dla dwojga. Z całą pewnością atutem tego hotelu jest jego położenie – hotel znajduje się w miasteczku o pięknej architekturze, a góry Beskidu Sądeckiego tylko dodają temu miejscu uroku. Fakt położenia w górach sprawia, że hotel jest najbardziej atrakcyjny zimą, z tego też powodu to właśnie ta pora roku może okazać się najlepszą pod zaręczyny, jeżeli planujesz to zrobić w tym właśnie miejscu. Hotel Czarny Potok oferuje liczne atrakcje dla amatorów sportów zimowych, ale i nie tylko. Czarny Potok oferuje również strefę wellness i posiada własną restaurację. To, co jednak powinno najbardziej przykuć uwagę par chcących zaręczyć się w górach, to fakt że hotel posiada specjalne oferty tylko dla dwojga, w tym oferty dostosowane specjalnie pod okazję zaręczyn. Sprawdź ofertę na stronie https://www.hotelczarnypotok.pl/uroczystosci/zareczyny

hotel czarny

Koszary Arche Hotel, Góra Kalwaria

Ostatnim hotelem w tym zestawieniu jest Koszary Arche Hotel znajdujący się w centrum, oddalonej od Warszawy o zaledwie 25 kilometrów, Górze Kalwarii. Hotel ten jest obiektem trójgwiazdkowym, znajdującym się w budynku koszar wojskowych z XIX wieku. Hotel łączy dziewiętnastowieczną architekturę z nowoczesnym designem wnętrz i oferuje noclegi w dość przystępnych cenach, co na pewno zwróci uwagę tych co chcą jednak zaoszczędzić. Mimo wszystko, podwarszawski hotel oferuje bardzo ciekawe atrakcje, które na pewno zainteresują pary. Na potrzeby zaręczyn możecie wynająć kameralną salę tylko dla siebie. Tylko do waszej dyspozycji będzie również obsługa, a za dodatkową opłatą, do kolacji zagra wam kameralny zespół. Ciekawymi opcjami oferowanymi przez gospodarzy hotelu są np. możliwość zrobienia sobie sesji zdjęciowej oraz przejażdżka zabytkowym automobilem. Skorzystanie z tych możliwości sprawi, że zaręczyny, w mogłoby się wydawać niepozornym podwarszawskim miasteczku, mogą okazać się naprawdę romantyczne.

koszary arche hotel