Najbardziej romantyczne miejsca na oświadczyny w Polsce w 2019 roku

Każda kobieta pragnie, aby moment zaręczyn był wyjątkowym i na długo zapamiętanym wydarzeniem w życiu jej i przyszłego męża. Miejsce, w którym mężczyzna poprosi o rękę swoją wybrankę ma bardzo duży wpływ na wspomnienia, które przez wiele lat będą częścią Waszej historii. Jeśli uważasz, że romantyczne otoczenie urzeknie Twoją partnerkę to poniżej przedstawiamy najbardziej romantyczne miejsca w Polsce na zorganizowanie oświadczyn w 2019 roku.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jakie miejsce na zaręczyny wybrać w roku 2019?
  • Gdzie szukać romantycznych miejsc w Polsce?
  • Do jakiego miasta i kraju zabrać przyszłą narzeczoną.

Kazimierz Dolny

Renesansowe kamienice, urokliwe uliczki, tajemnicze ruiny, średniowieczny zamek na wzgórzu i urzekające widoki na Wisłę. Kazimierz Dolny ma do zaoferowania cały wachlarz atrakcji dla osób, które chciałyby wzbogacić oświadczyny o intensywną nutę romantyzmu. Nie bez powodu miasto to zyskało zaszczytny tytuł najbardziej romantycznego w Polsce. Rynek Kazimierski uznawany jest za najczęściej wybierane miejsce na ślubne sesje zdjęciowe. Bajkowa sceneria przyciąga zakochanych z całego kraju.

Zaręczyny w Kazimierzu Dolnym

Park Oliwski w Gdańsku

Oaza ciszy i piękna w środku tętniącego życiem miasta. Francuskie ogrody pod Pałacem Opatów czy magiczna Aleja Lipowa będą idealnym miejscem do tego, aby zadać ukochanej jedno z najważniejszych pytań w Waszym życiu. Park ten zachwyca swoim urokiem o każdej porze roku - wiosną i latem dzięki bogactwu kwitnących roślin, jesienią za sprawą złotych liści które bajkowo mienią się w słońcu a zimą ze względu na urokliwe iluminacje.

Zaręczyny w Gdańsku

“Droga miłości” we Wrocławiu

“Droga miłości” to nieoficjalny tytuł, który zyskał trakt łączący wrocławski Ostrów Tumski z Mostem Tumskim. Zakochani zawieszają tu kłódki ze swoimi inicjałami na znak trwałości ich uczucia. Na dzień dzisiejszy są ich tam setki, a może nawet tysiące, przez co miejsce to zaczyna przypominać słynne zagraniczne mosty zakochanych, np. ten w Paryżu czy Rzymie. Miejsce to, oprócz wymiaru symbolicznego, ma również podłoże historyczne. Podobno właśnie w tym miejscu odbyły się zaręczyny króla Mieszka I z Dobrawą. To niewątpliwie jeden z najbardziej urokliwych zakątków Wrocławia, a do tego przepełniony romantyczną aurą.

Zaręczyny we Wrocławiu

Zamek w Mosznej

Bajkowy Zamek w Mosznej nazywany jest perłą Opolszczyzny. Zachwyca rozmachem i pobudza wyobraźnię. Architektonicznych stylem przypomina słynne zamki znad Loary. Ma 99 strzelistych wież i aż 365 pokoi. Wrażenie robi nie tylko wygląd zewnętrzny - w środku zastanie Was ogromne bogactwo, które momentami zapiera dech w piersiach. Z całą pewnością Twoja przyszła narzeczona będzie mogła poczuć się tutaj jak księżniczka. Od wielu lat w zamku organizowany jest cykl koncertów znanych jako Święto Kwitnących Azalii. Być może chciałbyś wyznać miłość ukochanej w towarzystwie pięknej muzyki wypełniającej zamek niezwykłymi dźwiękami? Romantyczny park będzie stanowił idealne miejsce spacerowe dla świeżo upieczonych narzeczonych.

Zaręczyny w zamku

Półwysep Helski

Magicznym i oryginalnym miejscem będzie także koniec cypla na Półwyspie Helskim. Przed Wami roztaczać się będzie bezkresne morze, dając wrażenie że znajdujecie się na bezludnej wyspie. Udaj się tam z ukochaną tuż przed zachodem słońca i kiedy pomarańczowa gwiazda będzie już zatapiać swoje oblicze w morzu, wyznaj swojej wybrance miłość i poproś ją o rękę. W takiej aurze pierścionek z brylantem zachwyci ją swoim idealnym blaskiem. A potem już tylko cieszcie się pięknymi, błogimi widokami i kojącym szumem fal.

Zaręczyny na Helu