Najlepsze pory roku na oświadczyny

Każda pora roku niesie ze sobą niepowtarzalny urok związany ze stanem rozwoju przyrody oraz typową dla niego pogodą. Wybierając czas na zaręczyny można czerpać z dobroci, które oferują nam poszczególne sezony. Wiosna, lato, jesień czy zima – która z nich będzie najlepsza na zorganizowanie zaręczyn? Poniżej przybliżymy kilka aspektów związanych z wyborem każdej z czterech pór roku.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jakie są plusy i minusy zaręczyn wiosną?
  • Co może zaoferować nam sezon letni?
  • Jakie są zalety i wady zaręczyn w porze jesiennej?
  • Czy warto oświadczyć się zimą?
Najlepsza pora roku na zareczyny

Zaurocz ją magią wiosny

Wiosna to pora roku, kiedy wszystko budzi się do życia. Również uczucia mężczyzny mogą właśnie wtedy dojrzeć do tego, aby oświadczył się on swojej partnerce. Rozkwitająca przyroda wyzwala w ludziach radość i energię. Wiosna daje dużo możliwości w kontekście wyboru miejs`ca zaręczyn. Zieleniejące łąki i parki, temperatura powietrza na tyle wysoka, by móc swobodnie cieszyć się romantycznym spacerem do późnych godzin wieczornych, pozytywnie nastrajające słońce - wszystko to sprzyja temu, aby to wydarzenie było wyjątkowe. Przed Wami będzie jeszcze kilka ciepłych miesięcy, w czasie których zaręczynami będziecie mogli cieszyć się podczas wyjazdów wakacyjnych, pikników czy spotkań ze znajomymi przy grillu. Zaręczając się wiosną, jest duża szansa na to, że uda Wam się zarezerwować wymarzoną salę ślubną na termin w kolejnym roku kalendarzowym. Jedynym minusem zaręczyn w porze wiosennej może być trudna do przewidzenia pogoda. Jeśli z dużym wyprzedzeniem zarezerwujesz wyjazd w góry czy nad morze to w naszej strefie klimatycznej ciężko przewidzieć, czy traficie na tropikalne upały, czy też będziecie musieli chować nos w szaliku.

zaręczyny wiosną

Letnia beztroska

To właśnie latem panowie najczęściej decydują się poprosić swoją ukochaną o rękę. Wyjazdy urlopowe są świetną okazją do tego, aby moment zaręczyn był jeszcze bardziej wyjątkowy. Decydując się na oświadczyny w czasie urlopu można podarować sobie beztroski czas na delektowanie się tym wydarzeniem - z daleka od obowiązków i codziennej rutyny. Wtedy warto zadbać o to, aby oświadczyny miały miejsce na początku wyjazdu. Najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem wakacji zrobić rozeznanie co do urokliwych miejsc lub godnych polecenia restauracji w okolicy gdzie będziecie przebywać, aby na miejscu nie wzbudzać podejrzeń u narzeczonej. Trudno znaleźć jakiekolwiek negatywne aspekty zaręczyn latem - jeśli jednak chcemy szukać na siłę, to warto pamiętać o tym, że wieczorami będziecie narażeni na pogryzienia komarów a dłoń partnerki, na którą będziecie wsuwać pierścionek zaręczynowy może być pokryta kroplami potu ;)

Zaręczyny latem

Złota jesień

Paleta barw, którą natura oferuje nam w czasie jesieni niesie ze sobą ogromny potencjał dla zorganizowania romantycznych zaręczyn. W tym czasie nawet zwykły spacer po parku może okazać się wymarzonym momentem na poproszenie ukochanej o rękę. Mieniące się w blasku złotego słońca liście, powiew ciepłego wiatru - te proste, ale tak piękne okoliczności stworzą niepowtarzalną aurę dla zaręczyn. Jeśli lubicie podróże to jesienne oferty “last minute”, tuż po zakończeniu sezonu, mogą być dla Was idealnym rozwiązaniem. Minusem zaręczyn jesienią może okazać się problem z rezerwacją wymarzonej sali ślubnej na termin w kolejnym roku kalendarzowym, ponieważ ostatnie wolne terminy najczęściej rozchodzą się w miesiącach letnich.

Zaręczyny jesienią

Romantyczna zima

Zima jest bogata w wiele wyjątkowych okazji, które mogą posłużyć do tego, aby w pięknych okolicznościach oświadczyć się ukochanej kobiecie. Pierwszą z nich są Święta Bożego Narodzenia, kolejną Sylwester i w końcu Walentynki. Często panowie decydują się na połączenie zaręczyn z tymi świętami, aby celebrowanie miało jeszcze piękniejszy wydźwięk. Zaręczyny w czasie wyjazdu na śnieżne szaleństwa w górach również mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Wieczór spędzony przy lampce grzanego wina i kominku brzmi bardzo romantycznie. Niestety niskie temperatury, plucha i szarość dominująca za oknem może trochę gasić entuzjazm i radość z oświadczyn. No chyba, że zdołasz w sercu kobiety rozpalić taki ogień, że żadne warunki pogodowe nie będą w stanie go przygasić :)

Zaręczyny zimą