<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

-25% na wszystko z kodem: SOFT

-25% na wszystko z kodem: SOFT

Pierścionki do obrączki - symbolizm, okazje i komu je podarować
Eternity rings
Polecane produkty

Pierścionki do obrączki - symbolizm, okazje i komu je podarować

Magda Nawrot
Magda Nawrot ● 6.04.2023Aktualizacja artykułu: 3.08.2023

Każda kobieta w swojej szkatułce na biżuterię posiada biżuterię na specjalną okazję. Pierścionek Eternity ring może okazać się wspaniałą alternatywą dla biżuterii na każdy dzień i do każdej stylizacji. Noszony zwyczajowo na serdecznym palcu pierścionek Eternity ring przez lata zyskał wielu wielbicieli. Może to przez wzgląd na jego ujmującą, piękną i delikatną obrączkę? Postaramy się odpowiedzieć na poniższe pytania i wyjaśnić co to właściwie jest Eternity ring.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co to jest „Eternity ring”?

 • Jaka jest symbolika tej biżuterii?

 • Komu można wręczyć taką biżuterię?

 • Z jakiej okazji jest dawany pierścionek Eternity ring?

Krótka historia pierścionka – czyli czym jest pierścionek Eternity ring

Pierścionek Eternity ring ma wiele historii. Jedna mówi, że wywodzi się już ze starożytnego Egiptu i odnosi się do postaci Uroborosa, czyli węża jedzącego własny ogon. Kształt zamkniętego kręgu utożsamiany był z symboliką wieczności. Współczesna historia twierdzi, że popularność tego rodzaju biżuterii zaczęła się w latach sześćdziesiątych XX wieku za sprawą międzynarodowej korporacji, która posiadała znaczą ilość niewielkich diamentów i nie była w stanie ich sprzedać. Pragnęli przerobić ją na biżuterię, jednak w tamtych latach panowała moda na pierścionki z dużymi kamieniami. Szukając możliwości na spieniężenie posiadanych kamieni, postanowili stworzyć pierścionek dedykowany na rocznicę ślubu. Wykorzystali do tego posiadane diamenty, projektując prostą obrączkę otoczoną wieloma małymi diamentami. Pomysł okazał się sukcesem, zapoczątkowując w tamtych latach modę na mniejsze kamienie. Z czasem projekt zaczął żyć własnym życiem i dziś Eternity rings charakteryzują się dowolnością w kwestii ułożenia kamieni. 

Pierścionki obrączkowe

Symbol wieczności – znaczenie Eternity ring

Cechą charakterystyczną tej biżuterii jest sposób umiejscowienia kamieni - kamienie szlachetne tworzą ciąg kamieni, który symbolizuje nieskończoność lub wieczność. Dlatego ten rodzaj biżuterii wykorzystywany jest często jako prezent z okazji rocznicy lub innych ważnych okazji jako symbol trwałość i ciągłości związku. Mimo, że oryginalnie Eternity rings były wysadzane kamieniami szlachetnymi dookoła całej obrączki, to dzisiaj w ofercie jubilerów coraz częściej można spotkać wariacje tego rodzaju biżuterii w postaci delikatnych obrączek z 3 lub nawet 1 drobnym diamentem. Eternity rings cieszą się również popularnością wśród par młodych jako biżuteria zaręczynowa lub ślubna, ponieważ, obok niezaprzeczalnych walorów estetycznych, reprezentują wieczną miłość i zaangażowanie między dwojgiem ludzi. Nie istnieje nic piękniejszego jak stworzenie własnego autentycznego symbolu miłości. Takim symbolem mogą stać się także Wasze obrączki na zamówienie

Eternity ring obrączka

Pierścionek na specjalne okazje – jak nosić Eternity ring

Pierścionek Eternity ring to idealny pierścionek na prezent. Na jaką okazję jest on najczęściej wybierany? Jest wiele idealnych momentów, aby podarować komuś pierścionek wieczności. Ze względu na swoją symbolikę nieskończoności i trwałości jest wykorzystywany jako prezent związany z miłością i zaangażowaniem dwojga ludzi:

 • rocznica związku lub ślubu,

 • narodziny dziecka,

 • rocznica ważnego dla ukochanej wydarzenia,

 • urodziny partnerki,

 • okazanie wdzięczności,

 • powrót ukochanej po długiej rozłące,

 • wyraz przeprosin.

Często zakochani wybierają pierścionek wieczności jako pierścionek zaręczynowy a przyszłe panny młode decydują się na Eternity ring jako alternatywę dla klasycznej obrączki ślubnej.

Ten rodzaj biżuterii to wyraz Waszej niekończącej się historii. Jego znaczenie jest uniwersalne, a zarazem ma wielką moc. Pierścionek Eternity ring idealnie sprawdzi się również jako prezent z okazji Walentynek, Dnia Matki lub Świąt Bożego Narodzenia.