<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

-25% na wszystko z kodem: SOFT

-25% na wszystko z kodem: SOFT

Skromny i minimalistyczny pierścionek zaręczynowy. Na które modele zwrócić uwagę?
skromny-pierscionek-zareczynowy
Polecane produkty

Skromny i minimalistyczny pierścionek zaręczynowy. Na które modele zwrócić uwagę?

Ewa Bylok
Ewa Bylok ● 15.10.2020Aktualizacja artykułu: 24.07.2023

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego może być nie lada wyzwaniem. Szczególnie jeśli staramy się zachować wszystko w tajemnicy i dodatkowo nie znamy dobrze gustu przyszłej narzeczonej. Najbezpieczniej w takiej sytuacji wybrać skromny i minimalistyczny pierścionek zaręczynowy, który z pewnością spodoba się każdej kobiecie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym charakteryzuje się skromny pierścionek zaręczynowy?
  • Na co zwrócić uwagę podczas wybierania pierścionka z brylantem?
  • Jakie modele pierścionków są godne polecenia?

Minimalistyczny pierścionek zaręczynowy - czyli jaki?

Skromny pierścionek to taki, który swoją budową i wielkością kamienia nie wyróżnia się. Mamy zatem do czynienia w takich przypadkach z biżuterią o klasycznej obrączce, bez dodatkowych elementów ozdobnych, często z nisko osadzonym brylantem.

Sam kamień również jest niedużych rozmiarów - raczej spotyka się brylanty, rzadziej kamienie kolorowe, takie jak np. szafiry, szmaragdy czy rubin. Minimalistyczne modele pierścionków występują też często w wersji z jednym, centralnie osadzonym kamieniem.
Najlepszym przykładem minimalistycznego pierścionka jest model Classic Four. Najbardziej klasyczny pierścionek zaręczynowy z kamieniem osadzonym w czteroramiennej koronie.

 

Jak wybrać skromny pierścionek?

Wybierając minimalistyczny pierścionek zaręczynowy, nie warto zawsze kierować się ceną. Pamiętajmy, że tani, nie zawsze oznacza skromny! Bardziej istotne są elementy wspomniane wcześniej, czyli prosta budowa pierścionka oraz materiały, które zostały użyte do jego produkcji.

Skromny pierścionek nie powinien “przykuwać wzroku”, wyróżniać się, dlatego modele wykonane ze złota białego lub różowego nie będą pasować do definicji minimalistycznej biżuterii.

Luna Light to kolejna propozycja minimalistycznego pierścionka zaręczynowego. Lekka i klasyczna obrączka z sześcioma ramionami idealnie prezentuje się na dłoni - pięknie eksponuje kamień, ale nie przytłacza.

Inny nieprzytłaczający pierścionek dostępny w Auroria to na przykład model True Love. Elegancka i lekka oprawa podkreśla blask diamentu umieszczonego w sześcioramiennej koronie.