Zaskocz ją - czyli niebanalne sposoby na zaręczyny

Standardowy scenariusz, w którym mężczyzna klęka przed swoją wybranką, otwiera pudełko z pierścionkiem zaręczynowym i zadaje pytanie “Czy wyjdziesz za mnie?” to nie Twoja bajka? Marzysz o tym, żeby ta wyjątkowa chwila była wzbogacona solidną dawką pomysłowości, nietuzinkowości, a może nawet i szaleństwa? Chcąc ułatwić Ci zadanie, przedstawiamy kilka pomysłów na niebanalne oświadczyny.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jak zaręczyć się na sportowo?
  • Jak spełnić jej marzenie?
  • Jak zorganizować nieszablonowe zaręczyny?
Niebanalne zaręczyny

Zaręczyny na sportowo

Oboje lubicie aktywność sportową? Jeśli tak, to zaręczyny w stylu sportowym z pewnością będą miłą niespodzianką dla Twojej wybranki. Skoczcie na spadochronie i w czasie lotu pokaż wybrance kartkę z pytaniem, które chcesz zadać wraz z przywiązanym na kokardce do Twojej ręki pierścionkiem zaręczynowym. O swoich zamiarach nie zapomnij poinformować wcześniej instruktora. Pierścionek możesz też wręczyć ukochanej w czasie sesji nurkowania wśród pięknych raf koralowych. A jeśli wolisz coś mniej ekstremalnego to wybierzcie się na całodzienną wspinaczkę po górach i oświadcz się partnerce na zdobytym wspólnymi siłami szczycie.

Zaręczyny w czasie wspinaczki górskiej

Spełnij jej marzenie

Czy jest coś, o czym Twoja kobieta marzy od dawna? Może jest to szczeniak albo upatrzony model zegarka? Możesz wykorzystać prezent do zakomunikowania swojej chęci poślubienia partnerki. Przywiąż pierścionek na kokardce do obroży pupila, lub załóż na pasek zegarka. Radość z zaręczyn, wzbogacona o wyczekiwany prezent, będzie tym większa! A może Twoja partnerka marzy o locie balonem lub awionetką? W pogodny dzień wzbijcie się razem nad horyzont i oświadcz się w tych pięknych okolicznościach

Niech zobaczą to wszyscy!

Zaręczyny przeprowadzone w miejscu publicznym na pewno będą niezapomnianą chwilą. Doping i ekscytacja ludzi, którzy obserwować będą to wydarzenie z pewnością wzbogacą oświadczyny o dodatkowe emocje. Upewnij się jednak wcześniej, że takie sytuacje nie działają na Twoją wybrankę stresująco. Lecąc samolotem na wyczekiwane wakacje możesz poprosić stewardessę, aby w wybranym momencie podróży pozwoliła Ci zadać to ważne pytanie przez mikrofon. Lubisz śpiewać? Wykorzystaj występ karaoke do tego, aby ze sceny przekazać partnerce pragnienie poślubienia jej. Możesz też zabrać ukochaną na kameralny koncert, w czasie którego orkiestra lub wykonawca zgodzi się zadedykować Twojej ukochanej jeden utwór, który będzie stanowił tło dla Waszych zaręczyn.

Zaręczyny pełne śmiechu

Lubicie grę Monopoly? Przygotuj swoją własną kartę “Szansy”, z której w czasie gry skorzysta partnerka. Na jej odwrocie umieść stosowne zapytanie. Pamiętaj, że według zasad gry nie można odmówić realizacji polecenia zawartego na tej karcie :) Sprzymierzeńcem Waszych oświadczyn może także okazać się domowa lodówka! Zaaranżuj w niej produkty tak, abyś na poszczególne z nich mógł nakleić karteczki ze słowami, które po odczytaniu całości złożą się w pytanie o zaślubiny. W tym momencie przyszłej narzeczonej z całą pewnością przejdzie ochota na jedzenie! Możesz zaaranżować spontaniczne spotkanie z karykaturzystą na deptaku, który malując Wasz portret w dymkach przy ustach umieści słowa mówiące: "Wyjdziesz za mnie?" i odpowiedź “Tak!". W koncepcję zaręczyn z jajem idealnie wpasuje się też wykorzystanie do tego celu… jajka niespodzianki. Delikatnie rozpakuj słodycz, opróżnij zawartość plastikowej kapsuły i włóż do niej pierścionek wraz z narysowaną instrukcją, na której możesz dokleić Wasze twarze ze zdjęcia.

Nieszablonowo i romantycznie

Wyślij przyszłą narzeczoną na poszukiwanie skarbów po mieście. Przygotuj instrukcje i wskazówki, które będą prowadzić Twoją wybrankę do kolejnych punktów na trasie. Poszukiwania te zwieńczone będą spotkaniem z Tobą i wręczeniem pierścionka. Planujecie wyjazd nad morze? W nocy przed dniem zaręczyn wybierz się na plażę i w zabytkowej butelce umieść napisany na pergaminie list miłosny wraz z pytaniem. Ukryj ją dobrze i następnego dnia pozwól ukochanej znaleźć ten skarb i odczytać jego zawartość. Wolisz zaręczyny w intymnej, domowej atmosferze? Pokryj ściany jednego z pokojów Waszymi wspólnymi zdjęciami, na podłodze rozsyp płatki kwiatów i rozstaw świeczki. Taka dekoracja z pewnością będzie wspaniałą scenerią do rozpoczęcia wieczoru zaręczynowego.

Romantyczna kolacja

Decyzja należy do Ciebie

Ilu mężczyzn, tyle może być pomysłów na zorganizowanie tego pięknego dnia. Wybierz styl zaręczyn w oparciu o osobowość Twoją lub partnerki, pomyśl jak wpleść w to wydarzenie Wasze pasje lub marzenia, których jeszcze nie zrealizowaliście. Nie zapominaj jednak, że wszystkie te pomysły są tylko dodatkiem, który ma ubarwić i uatrakcyjnić prawdziwą perłę wieczoru - wyznanie miłości, której zwieńczeniem będzie Wasze małżeństwo.