10 najbardziej romantycznych miejsc na zaręczyny w Europie

Miejsce, w którym mężczyzna oświadcza się kobiecie będzie ważnym elementem wspomnień z tego wyjątkowego dnia. Przygotowaliśmy listę 10 najbardziej romantycznych miejsc w Europie aby ułatwić wybór tym, którzy chcą żeby ich narzeczona na długo pozostała oczarowana nie tylko wyjątkowym pierścionkiem zaręczynowym ale i dniem zaręczyn. Nie spodziewajcie się znaleźć tutaj Paryża, Rzymu czy Wenecji, które od lat królują na listach celów podróży zaręczynowych. Jeśli chcesz, aby oświadczyny były wyjątkowe, to postaw na mniej oczywiste, jednak równie (a może i bardziej!) romantyczne miejsce, w którym poprosić ukochaną o rękę.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Gdzie się zaręczyć?
  • Jakie miejsce na romantyczne zaręczyny wybrać?
  • Do jakiego miasta zabrać przyszłą narzeczoną?

Brugia, Belgia

Chcielibyście cofnąć się w czasie o kilka wieków? Jadąc do belgijskiej Brugii na pewno nie oprzecie się wrażeniu, że tak się właśnie stało. Jeśli marzycie o spacerach wąskimi, delikatnie oświetlonymi uliczkami i lampce wina w intymnej atmosferze to miasteczko to będzie doskonałym wyborem na zaręczyny. Liczne kanały które nieregularnie przeplatają architekturę miasta oraz przepiękne mostki na pewno pozwolą Wam w pełni oddać się romantycznej atmosferze zaręczyn.

Brugia to romantyczne miejsce na zaręczyny

Santorini, Grecja

Charakterystyczne biało-niebieskie budynki, miasteczka na klifach i hipnotyzujące zachody słońca czynią z Santorini jedną z najbardziej romantycznych wysp na świecie. Malownicze wąskie uliczki, urokliwe restauracje i zakątki z bajkowymi widokami stwarzają duże możliwości przy organizowaniu zaręczyn.

Brugia to romantyczne miejsce na zaręczyny

Bergamo, Włochy

Starówka w Bergamo należy do najpiękniejszych we Włoszech - znajdziesz tam całe mnóstwo urokliwych zakamarków z widokiem roztaczającym się na Alpy. Fakt, że miasto nie jest odwiedzane przez wielu turystów pomoże Ci zachować intymną atmosferę momentu zaręczyn.

Zaręczyny na starówce miasta Bergamo

Colmar, Francja

Colmar zachwyca odwiedzających przede wszystkim swoją architekturą. Romantyczny spacer po części miasta zwanej “Małą Wenecją” nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających. Kolorowe kamieniczki, liczne mosty i kładki składają się na niepowtarzalny urok tego miejsca. Warto wybrać się na rejs łódeczką po rzece a później rozkoszować się aurą tego miasteczka przy filiżance kawy w jednej z romantycznych restauracji.

Romantyczna mała wenecja w Colmar

Hallstatt, Austria

To austriackie miasteczko ma w sobie niezwykle dużo uroku. Jest położone nad jeziorem i otacza je zapierający dech w piersiach łańcuch Alp Salzburskich. Spacer wąskimi uliczkami, które wydają się być wciśnięte pomiędzy szczyty górskie i jezioro, pozwoli Wam poczuć się tam jak w bajkowej krainie.

Romantyczny spacer górskimi ścieżkami w Hallstatt

Dubrovnik, Chorwacja

To chorwackie miasteczko posiada piękny port a stara część miasta wypełniona jest urokliwymi uliczkami, pełnymi nastrojowych zakamarków. Z wybrzeża można podziwiać piękny widok na roztaczające się wokół morze. Polecamy również wybrać się kolejką linową na Wzgórze Srd - zastanie Was tam niesamowity widok na miasto z zupełnie innej perspektywy i pobliską wyspę Lokrum.

Zaręczyny w porcie Dubrovnik

Wyspa Skye, Szkocja

Wyspa Skye zakoczy Cię magiczną scenerią. Groźne góry delikatnie przechodzą w piękne, zielone doliny. Jeśli jesteście miłośnikami przyrody to zaręczyny w tym miejscu z całą pewnością będą dobrym wyborem. Koniecznie odwiedźcie charakterystyczny most w Sligachan, malownicze miasteczko Portree, spadające w przepaść wody Mealt Falls.

Romantyczne krajobrazy na Wyspie Skye

Toskania, Włochy

Toskania jest kolejną propozycją dla par, które uwielbiają rozkoszować się w pięknie natury. Malownicze widoki, degustacje wina i romantyczne spacery po bezdrożach - to właśnie może zaoferować Wam ten region. Do najpiękniejszych miast Toskanii należą Florencja, Siena i Lucca. Jeśli bardziej interesują Was małe, romantyczne miasteczka to polecamy San Gimignano, Pienza i Montepulciano. Bajkowe pejzaże oraz liczne atrakcje i zabytki sprawią, że będziecie tam chcieli powrócić jeszcze nie raz.

Zaręczyny w porcie Dubrovnik

Porto, Portugalia

To miasto łączy w sobie historię i nowoczesność. Urzekną Was strome, kamienne schodki które w nieskończoność ciągną się wzdłuż wąskich uliczek tego miasta. Zobaczycie też słynne zabytkowe żółte tramwaje. Portugalska kuchnia na pewno zadowoli Wasze podniebienia a moment zaręczyn będziecie mogli celebrować przy kieliszku znanego na całym świecie wina Porto.

Nowoczesność i historia w romantycznym mieście Porto

Budapeszt, Węgry

Budapeszt kusi pełnymi uroku kamieniczkami i uliczkami, ciekawymi zabytkami i wyśmienitym winem. Piękną panoramę miasta można podziwiać ze Wzgórza Gellerta lub Baszty Rybackiej. Widok na miasto z góry szczególne wrażenie robi po zachodzie słońca, kiedy budynki i mosty zostają dodatkowo oświetlone.

Zaręczyny w pięknym Budapszcie