<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

-25% na wszystko z kodem: SOFT

-25% na wszystko z kodem: SOFT

Biały szafir czy brylant? Który z nich wybrać na pierścionek zaręczynowy?
Biały szafir a brylant
Poradnik

Biały szafir czy brylant? Który z nich wybrać na pierścionek zaręczynowy?

Olga Malar
Olga Malar ● 26.09.2022Aktualizacja artykułu: 20.10.2022

Jeśli podjąłeś decyzję o zaręczynach, nadeszła pora na poszukiwania idealnego pierścionka zaręczynowego. W dzisiejszych czasach biżuteria, zwłaszcza ta zaręczynowa, ma wiele odsłon i wariantów. Nic dziwnego, że ciężko zdecydować się na jeden model. Jeśli wahasz się pomiędzy szafirem a brylantem – koniecznie przejdź do dalszej części artykułu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym charakteryzuje się szafir i brylant

  • Który z kamieni jest droższy?

  • Który z nich lepiej sprawdzi się w pierścionku zaręczynowym?

Biały szafir a brylant – czym się charakteryzują?

Jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego? Brylant czy biały szafir? Wiele osób na pierwszy rzut oka nie rozróżnia tych dwóch kamieni. Trudno się dziwić. Zarówno jeden, jak i drugi charakteryzują się podobną barwą i mają zbliżony wygląd. Żeby przekonać się, czy w pierścionku jest szafir, czy brylant, warto wykonać np. test światła. Oszlifowany diament będzie odbijał światło wpadające do jego środka i sprawi, że będzie ono migotać wieloma barwami. Szafir z kolei błyszczy światłem zdecydowanie słabszym i tylko w kolorze białym. Dodatkowo warto zaznaczyć, że brylant jest w stanie odbijać światło, nawet kiedy jest zabrudzony, inne kamienie szlachetnie znacznie gorzej wypadają na tym tle.

Brylant czy szafir

Brylant czy szafir? Który z nich jest bardziej wytrzymały?

Zagwozdka dotycząca kamieni szlachetnych dotyczy też tego, który z nich jest trwalszy. Brylant czy biały szafir? Pomimo tego, że pierścionki zaręczynowe z białym szafirem są niezwykle wytrzymałe, a kamień szlachetny do ich produkcji występuje naturalnie w skałach magmowych, nadal plasuje się on na drugim miejscu. Przed nim jest już tylko… brylant. Zajmuje on pierwsze miejsce w kategorii twardości w skali Mohsa i jest najtwardszą znaną substancją występującą w przyrodzie.

Inna ważna kwestia dotyczy tego, co jest tańsze. Szafir czy brylant? W oparciu o powyższą charakterystykę brylantu, łatwo domyśleć się, że to właśnie on jest droższym kamieniem szlachetnym. Mogłoby się wydawać, że pierścionki zaręczynowe z brylantem będą stanowiły duże wyzwanie finansowe, jednak w Auroria ceny tej biżuterii zaczynają się już od około 1000 zł. Można u nas znaleźć przeróżne warianty i modele pierścionków z pojedynczym brylantem, jak i z większą ich ilością. Z pewnością każdy będzie w stanie dobrać idealny pierścionek do upodobań wybranki i swoich możliwości finansowych. 

Szafir a brylant

Szafir czy brylant – który z nich lepiej nada się na pierścionek zaręczynowy?

Biały szafir a brylant – oba kamienie ze względu na swoje właściwości są niezwykle chętnie wykorzystywane w jubilerstwie i pięknie się prezentują oprawione w białe, żółte czy różowe złoto. W takim wypadku wszystko zależy więc od preferencji wybranki i zasobów Twojego portfela. Na ogół pierścionki z brylantami są bardziej wytrzymałe i mienią się intensywniejszym blaskiem. Są one synonimem luksusu i od lat uważa się je za prestiżowy kruszec. Dlatego, jeśli chcesz podarować ukochanej to, co najlepsze, powinieneś zdecydować się właśnie na brylant. 

Jeśli masz trudność z podjęciem decyzji – diament czy biały szafir w pierścionku zaręczynowym, mamy dla Ciebie coś specjalnego. W ofercie Auroria znajdziesz propozycje, w których łączymy białe szafiry i diamenty, aby dać Ci wymarzone i zachwycające wyroby.

Pierścionki zaręczynowe z białym szafirem

Zachwyć się pierścionkami zaręczynowymi od Auroria

Proponujemy naszym klientom niezliczoną ilość pierścionków zaręczynowych, aby każdy mógł znaleźć dokładnie to, czego szuka. Realizujemy każde zamówienie kompleksowo i dbamy o odpowiednią obsługę posprzedażową, abyś czuł nasze wsparcie na każdym etapie współpracy. Jeśli z jakiegoś powodu biżuteria nie przypadła Ci do gustu lub wybrałeś za mały rozmiar – dla nas to nie problem! Zależy nam, aby każdy obdarował ukochaną idealnym pierścionkiem, pod każdym względem. Dlatego korektę rozmiaru i zwroty przyjmujemy nawet do 100 dni po zakupie. 

Jeśli nie chcesz wybierać tak istotnej biżuterii za pośrednictwem Internetu, zapraszamy do jednego z naszych 18 salonów w całej Polsce. Nasi sprzedawcy służą profesjonalnym doradztwem w każdej sprawie, abyś dobrał najlepszy z możliwych modeli tej wyjątkowej biżuterii.