Papeteria ślubna - jak dopełnia dekorację ślubu i ...
Papeteria ślubna to jeden z pierwszych elementów oprawy ślubnej, ustalany zaraz po wy...
Przejdź do artykułuKategorie
Pomocne
Jeśli podjęliście już decyzję o zawarciu ślubu cywilnego, warto odpowiednio wcześniej zacząć przygotowania do tego pięknego dnia. Wiele par zastanawia się, czy obrączki na ślub cywilny są konieczne? A jeśli tak, to na jakie się zdecydować i kto powinien je podać w momencie ceremonii? Znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w dalszej części artykułu.
Z tego artykułu dowiesz się:
Czy obrączki na ślub cywilny są niezbędne?
Kto podaje obrączki na ślubie w Urzędzie Stanu Cywilnego?
Jakie obrączki wybrać?
Niejedną parę nurtuje myśl, czy na ślub cywilny potrzebne są obrączki? Chcąc zawrzeć ślub w kościele, z pewnością bez tego elementu się nie obejdzie. Za to ceremonia odbywająca się w Urzędzie Stanu Cywilnego dopuszcza pominięcie wymiany obrączek między małżonkami. Wszystko tak naprawdę zależy od decyzji pary młodej. Jednak warto pamiętać, aby odpowiednio wcześniej poinformować urząd o swojej decyzji - wtedy osoba przeprowadzająca ceremonię będzie w stanie przygotować się na ten scenariusz.
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy ślub cywilny bez obrączek ma sens? Każde przyszłe małżeństwo ma inne priorytety i przekonania. Ważne, aby nie podejmować decyzji wbrew sobie. Niektóre pary nie organizują wesela i wolą kameralny ślub cywilny – obrączki w takim wypadku mogą być tylko dodatkowym obciążeniem finansowym. Być może przyszli małżonkowie nie przepadają za tego typu biżuterią i nie jest ona niezbędna. Jeśli natomiast obrączki ślubne są dla Was symbolem wierności i miłości, prawie takim samym, jak przysięga małżeńska, to chyba nie musimy podpowiadać, co macie robić :)
Narzeczeni, którzy nie wyobrażają sobie ślubu cywilnego bez obrączek, często szukają informacji na temat przebiegu ceremonii i jego aspektów organizacyjnych. Wśród nich jest jedna z najważniejszych kwestii mających wpływ na ślub cywilny – kto podaje obrączki? Jest to kolejny aspekt, który w dużej mierze zależy od pary młodej. Podobnie, jak na ceremonii w kościele, tak i w Urzędzie Stanu Cywilnego narzeczeni wybierają świadków, którzy powinni zadbać o przechowanie i bezpieczny transport obrączki. Ślub cywilny w wielu kwestiach przypomina ten kościelny. Wybrani świadkowie odkładają bezpiecznie obrączki na specjalnie przygotowany podest, a w odpowiednim momencie kierownik ceremonii zabiera je i podaje małżonkom, aby mogli symbolicznie wyznać sobie miłość.
Wyjątkowa ceremonia w USC nie musi przybierać tradycyjnej formy. Coraz więcej par wymyśla nowe pomysły dotyczące dnia zaślubin. Jeśli nie uwzględniacie w swoim ślubie cywilnym obrączek, nadal możecie bez obaw udać się do Urzędu aby dopełnić niezbędnych formalności związanych z organizacją ślubu. Dotyczą one m.in. ustalenia terminu ceremonii, złożenia niezbędnych dokumentów (dowód osobisty, akt urodzenia, wniosek o udzielenie ślubu), a także uiszczenia opłaty skarbowej za sporządzenie aktu małżeństwa. Kiedy już załatwicie niezbędne kwestie związane ze ślubem, możecie zająć się organizacją wesela. Pamiętajcie, że to Wy jesteście w tym dniu najważniejsi i macie możliwość wykorzystać przeróżne i oryginalne rozwiązania, które sprawią że ten dzień będzie dla Was wyjątkowy.
W artykule odpowiedzieliśmy już na pytanie, czy trzeba mieć obrączki na ślubie cywilnym? Dlatego teraz podpowiadamy jakie obrączki na ślub cywilny wybrać. Obrączki ślubne w ofercie Auroria dostępne są zarówno w wersji klasycznej, nowoczesnej, jak i w tej dwukolorowej - ale nie tylko. Przygotowaliśmy tak szeroki asortyment, aby bez względu na preferencje przyszłej pary młodej można było znaleźć idealny model tej wyjątkowej biżuterii.
Zaletą naszych obrączek jest ponadczasowe wzornictwo i niezwykła wytrzymałość. Ten symbol miłości będzie w stanie przetrwać długie lata wspólnego życia. W produkcji naszych obrączek stosowana jest innowacyjna metoda produkcji, zwaną „bezszwową”. Dzięki niej obrączki ślubne nie są lutowane, a powstają przy użyciu maszyn wykorzystujących złote rurki.
Ślub cywilny a obrączki – bez względu na to, na co się zdecydujecie, ten dzień z pewnością będzie wyjątkowy oraz pełen radości i miłości. A w słowach przysięgi małżeńskiej składanej przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego zawrzecie wszystko, co niezbędne, aby zapewnić się o Waszych uczuciach i planach na przyszłość.
Jeśli zastanawiają Cię inne kwestie związane z organizacją ślubu cywilnego - zapraszamy Cię do sprawdzenia naszego artykułu „Ślub cywilny – ile się czeka?”.