<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

ALL YOU NEED IS LOVE -30% na pierścionki zaręczynowe z kodem: WALENTYNKI

16.09.2019

Jaki kolor pierścionka zaręczynowego?

Jaki kolor pierścionka zaręczynowego?

Jeśli już podjąłeś decyzję o tym, że chcesz poprosić swoją ukochaną o rękę, przed Tobą szereg wyborów do rozważenia w związku z zakupem pierścionka zaręczynowego. Jednym z nich jest decyzja dotycząca koloru pierścionka. Kiedyś pierścionek zaręczynowy kojarzony był wyłącznie z kolorem złotym, dzisiaj nie jest to już takie oczywiste. Co więcej, preferencje kobiet coraz częściej przesuwają się w stronę pierścionków w innym kolorze.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są najpopularniejsze kolory pierścionków zaręczynowych?
  • Jaka jest charakterystyka klasycznych pierścionków z żółtego złota?
  • Co urzeka kobiety w pierścionkach z białego złota?
  • Na jakiej podstawie wybrać kolor pierścionka?

Najpopularniejsze kolory pierścionków zaręczynowych

Z końcem XX wieku wyraźna dominacja pierścionków wykonanych z żółtego złota zaczęła tracić na sile. Coraz częściej na dłoniach zaręczonych kobiet zaczęła pojawiać się biżuteria w kolorze srebrnym. Była ona symbolem zerwania z konwenansami, pokazaniem niezależności kobiet i ukłonem w kierunku nowoczesności. Na początku XXI wieku kolory i formy pierścionków zaręczynowych były ograniczone już tylko pomysłowością ich projektantów. Na rynku zaczęło pojawiać się wiele nowości. Jedną z nich, która podbiła serca nowożeńców, okazało się złoto dwukolorowe, które od kilku lat dostępne jest w stałej ofercie większości jubilerów.

Klasyczne złoto w kolorze żółtym

Pierścionki wykonane z żółtego złota są pełne elegancji i wydają się być niepodatne na trendy, które dyktuje zmieniająca się w czasie moda. Od dziesiątek lat to właśnie one są najchętniej wybierane jako biżuteria zaręczynowa. Zadowolą nawet najbardziej wymagające gusta - zarówno panie, które cenią skromność, jak i kobiety preferujące biżuterię, która przykuwa uwagę, z łatwością wybiorą dla siebie odpowiednie wzory wykonane ze złota w kolorze żółtym.

Nuta nowoczesności w pierścionkach z białego złota

Dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań i aktualnie panujących trendów polecany jest wybór biżuterii wykonanej z białego złota. Pierścionki te piękne w swej delikatności, subtelnie zdobią one kobiece dłonie. Są też uniwersalne - komponują się praktycznie z każdym elementem kobiecej garderoby, czego nie można powiedzieć o pierścionkach wykonanych z żółtego złota.

Złoto dwukolorowe dla odważnych

Pierścionki wykonane ze złota dwukolorowego to piękne połączenie subtelnie przeplatających się obrączek w kolorze złotym i srebrnym. To niebanalna kompozycja, w otoczeniu pięknie wyeksponowanego brytatu, potrafi zrobić wyjątkowe wrażenie. Złoto dwukolorowe, pomimo swojego delikatnego charakteru, wybierane jest najczęściej przez bardziej odważne kobiety, jako że rozwiązanie to nadal jest jeszcze mało popularne.

Jak wybrać kolor pierścionka?

Na jakiej podstawie dokonać wyboru koloru biżuterii? Upodobania kolorystyczne Twojej ukochanej najprościej będzie rozpoznać przeglądając biżuterię, którą obecnie nosi. Jeśli w jej szkatułce znajduje się przewaga elementów złotych to pierścionek wykonany z żółtego złota najprawdopodobniej będzie strzałem w dziesiątkę. Jeżeli jednak dominuje w niej kolor srebrny, prawdopodobnie bardziej ucieszy ją pierścionek wykonany z białego złota. W przypadku, kiedy Twoja narzeczona nie nosi żadnej biżuterii, postaraj się dyskretnie wybadać temat u jej siostry bądź przyjaciółki. Dla niezdecydowanych zawsze pozostaje możliwość wyboru pierścionka dwukolorowego :)