Ranking pierścionków zaręczynowych 2019

Jeżeli właśnie na ten rok zaplanowałeś to wyjątkowe wydarzenie jakim są oświadczyny to proponujemy zapoznać się z najświeższymi trendami w biżuterii zaręczynowej. Pierścionek zaręczynowy jest symbolem miłości, który będzie zdobił dłoń naszej ukochanej przez lata. Poniższy ranking może okazać się bardzo pomocny przy wyborze modelu, którym obdarujesz swoją wybrankę, jednak nie można zapomnieć że to gust przyszłej narzeczonej powinien mieć najważniejszy wpływ na wybór biżuterii zaręczynowej.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jakie pierścionki zaręczynowe będą najpopularniejsze w roku 2019?
  • Który kolor złota będzie bardziej popularny w roku 2019?
  • Czy pierścionki zaręczynowe z wieloma kamieniami są bardziej popularne od jednokamieniowych?
Ranking pierścionków zaręczynowych 2019

Miejsce 1
Żółte złoto z centralnym kamieniem

Klasyka, jaką w biżuterii zaręczynowej jest pierścionek z centralnie osadzonym brylantem wykonany z żółtego złota, nigdy nie wychodzi z mody. Również w roku 2019 będzie to najczęściej wybierany model. Jego atutami są zniewalająca elegancja i ponadczasowość. Prosta oprawa podkreśla i eksponuje blask brylantu, który w takich warunkach pochłania maksymalnie dużo światła i mieni się tęczowymi refleksami. Ta idealnie harmonijna forma jest hołdem dla sztuki minimalizmu i szyku. Doskonale będzie on współgrał ze ślubną obrączką, która dodatkowo podkreśli jego urok. Wzór ten będzie niezmiennie cieszył oko naszej wybranki przez wiele lat.

To co w tym klasycznym pierścionku zaręczynowym zmieniło się w przeciągu ostatnich lat to podejście do ilości łap w koronie. Wcześniej, najczęściej wybieranym rodzajem korony była ta, która posiadała sześć łapek. Jednak zauważalny jest wzrost zainteresowania modelami, które posiadają ich tylko cztery. W tym roku, to właśnie taki pierścionek zaręczynowy będzie numerem jeden wśród najbardziej popularnych pierścionków zaręczynowych - klasyczny pierścionek zaręczynowy z centralnym kamieniem osadzonym w koronie z czterema łapkami.

Sprawdź pierścionki zaręczynowe z żółtego złota

Miejsce 2
Białe złoto

Od kilku sezonów białe złoto skrada serca kobiet obdarowywanych pierścionkiem zaręczynowym. Biały kolor złota uzyskiwany jest poprzez dodanie do żółtego złota dodatku takich metali jak nikiel, pallad czy srebro. W celu podniesienia jego walorów estetycznych i wydobycia głębi koloru często pokrywa się je cienką warstwą rodu. To dobry wybór dla kobiet, które nie znajdują upodobania w biżuterii z żółtym połyskiem. Pomimo nowoczesnego charakteru, białe złoto nie ustępuje swojemu żółtemu odpowiednikowi w aspekcie elegancji i gustowności. To doskonały wybór dla pań podążających za najnowszymi trendami w modzie.

Wśród pierścionków zaręczynowych wykonanych w całości z białego złota również najczęściej wybieranymi będą w roku 2019, te które posiadają jeden centralnie osadzony kamień i zwężającą się ku koronie obrączkę o klasycznej formie.

Sprawdź pierścionki zaręczynowe z białego złota

Miejsce 3
Diamenty w obrączce

Coraz częściej kobiety pragną wyrazić swoją osobowość poprzez noszoną biżuterię. Pierścionki zaręczynowe, w których obrączka wysadzona jest brylantami wybierane są najczęściej dla kobiet nietuzinkowych i odważnych, ceniących niezależność i lubiących podkreślać swój styl. Pierścionek, w którym kamieniowi centralnemu towarzyszą inne brylanty onieśmiela swoim blaskiem i nie sposób przejść obok niego obojętnie. Zadowoli nawet najbardziej wymagające kobiety.

Miejsce 4
Dwukolorowe złoto

Biżuteria dwukolorowa łączy w sobie elementy wykonane najczęściej ze złota białego i żółtego. Mówi się, że to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie mają silnie określonych preferencji a doceniają walory zarówno jednego jak i drugiego koloru złota. Nuta nowoczesności w zestawieniu z klasyką potrafi stworzyć zachwycający efekt. Na taką kompozycję z roku na rok decyduje się coraz więcej narzeczonych i uważamy również, że trend ten będzie przybierał na sile w przyszłych sezonach.

Pierścionki zaręczynowe z białego i żółtego złota

Miejsce 5
Pierścionki z falistą oprawą

Brylanty zakute w oprawę o niecodziennych, falistych kształtach będą zdobiły dłonie wielu narzeczonych w tym sezonie. Ze względu na swój nietuzinkowy kształt sprawiają one wrażenie bardzo nowoczesnych. To kompozycja magiczna i delikatna, a jednocześnie fantazyjna. Wzory te będą doskonałe dla kobiet które swoje stylizacje lubią wzbogacać nutą ekstrawagancji. Szczególnie kobieco będą się one prezentować na drobnych, filigranowych dłoniach. Są dobrym wyborem dla kobiet ceniących subtelne, dziewczęce formy.

Ranking Obrączek Ślubnych 2019

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, możesz sprawdzić jak wygląda ranking obrączek ślubnych na rok 2019. To zestawienie może pomóc Ci przed wykonaniem kolejnego dużego kroku po zaręczynach.