Ranking obrączek ślubnych 2019

Trendy w modzie zmieniają się z sezonu na sezon. Zjawisko to obserwujemy również w modzie ślubnej, włączając biżuterię. Jakie wzory obrączek będą najchętniej wybierane w roku 2019? Które kolory złota i zdobienia będą królowały na ślubnych kobiercach?

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Jakie wzory obrączek ślubnych będą cieszyć się największą popularnością w roku 2019?
  • Jaka rodzaj obrączek będzie posiadał największy wzrost popularności? 
  • Jaki kolor złota w obrączkach ślubnych będzie królował na ślubnych kobiercach? 
Ranking obrączek ślubnych 2019

Miejsce 1
Klasyczne obrączki z żółtego złota

Pozycja lidera w tej kategorii pozostaje niezmienna od wielu lat i w roku 2019 również należeć będzie do obrączek z żółtego złota - klasycznych, bez żadnych zdobień ani dodatków. Są one zdecydowanie najchętniej wybieranym modelem przez przyszłych małżonków. Mówi się, że klasyka nigdy nie wychodzi z mody i sentencja ta zdecydowanie znajduje zastosowanie w kontekście złotych obrączek. Najchętniej wybierane będą obrączki soczewkowe o próbie 585 z lekko wyoblonym profilem zewnętrznym.

Sprawdź klasyczne obrączki z żółtego złota

Miejsce 2
Obrączki z białego złota

Jeszcze do niedawna mało popularne, dziś obrączki z białego złota są drugim najczęściej wybieranym wzorem w biżuterii ślubnej. Biały kolor złota kojarzy się z nowoczesnością i jest przeciwwagą dla złota w kolorze żółtym. To doskonały wybór dla tych, którzy nieswojo czują się w biżuterii z żółtym połyskiem. Pomimo drugiego miejsca w rankingu, to właśnie białe złoto jest określane przez specjalistów jako najbardziej modny metal szlachetny używany do wyrobu biżuterii. Kto wie, może w kolejnych latach zdetronizuje on wieloletniego lidera, czyli klasyczne obrączki z żółtego złota?

Sprawdź klasyczne obrączki z białego złota

Miejsce 3
Kamienie ozdobne

W ofercie jubilerów możemy znaleźć coraz więcej obrączek z kamieniami ozzdobnymi. Najczęściej są to cyrkonie, jednak coraz częściej przyszłe Panny Młode decydują się na wybór brylantów, przez wzgląd ich wyjątkową trwałość. Ilość i ułożenie diamentów pozostaje w gestii wyboru przyszłych małżonków. Dla tych ceniących delikatne wzory proponowane są obrączki z jednym kamieniem ozdobnym lub całym rządkiem okalającym obrączkę. Dla bardziej odważnych dostępne są wzory, gdzie kamienie te układają się w wymyślne kształty bądź swoją wielkością przykuwają większą uwagę. W roku 2019 to ten rodzaj obrączek ślubnych będzie posiadał największy wzrost zainteresowania wśród przyszłych małżeństw.

Sprawdź obrączki ślubne z brylantami

Miejsce 4
Złoto dwukolorowe

Na miejscu czwartym znajdą się obrączki wielokolorowe. W tego rodzaju obrączek najczęściej łączy się ze sobą złoto żółte i białe, w różnych proporcjach. Możemy spotkać również obrączki, które są kompozycją złota ze srebrem, platyną, tytanem a nawet czarnym karbonem. Obrączki dwukolorowe to połączenie tradycji z nowoczesnością - dobre rozwiązanie dla osób, które wybierają niekonwencjonalne podejście do tematu obrączek, ale cenią również formy klasyczne.

Sprawdź dwukolorowe obrączki ślubne

Miejsce 5
Żłobienia

Żłobienia to kolejny dodatek, dzięki któremu obrączki tegorocznych nowożeńców będą się bardziej wyróżniały. Z roku na rok podbijają one coraz więcej serc przyszłych małżonków. Finezyjne, nieregularne kształty dodają niepowtarzalnego charakteru obrączce. Dostępne są też wzory z regularnymi żłobieniami, które uatrakcyjniają wygląd biżuterii w bardziej subtelny sposób.

Sprawdź obrączki ślubne ze żłobieniami

Co w przypadku, kiedy gusta przyszłych małżonków różnią się na tyle, że chcieliby podążać innymi trendami w modzie ślubnej? Czy mogą zdecydować się na różne obrączki? Tak, jak najbardziej. Co ciekawe, z rozwiązania tego korzysta coraz więcej par. Sytuacja ta ma miejsce najczęściej w przypadku kiedy kobieta chce pozwolić sobie na nutę ekstrawagancji a mężczyzna woli pozostać przy klasyce. Różnice zazwyczaj występują na płaszczyźnie zdobień, rzadko kiedy narzeczeni decydują się na zakup obrączek w różnym kolorze.

Wybierając obrączki nie należy kierować się wyłącznie trendami panującymi w modzie. Ten symbol małżeńskiej miłości będzie towarzyszył nam przez wiele lat naszego życia, warto więc zadbać również o to, aby był funkcjonalny i praktyczny.

Ranking Pierścionków Zaręczynowych 2019

Jeśli wybór obrączek ślubnych to jeden krok za daleko i właśnie przygotowujesz się do zaręczyn, możesz sprawdzić jak wygląda przygotowany przez nas ranking pierścionków zaręczynowych na rok 2019.