<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://ct.pinterest.com/v3/?event=init&tid=2612497267174&noscript=1" />

-25% na wszystko z kodem: SUMMER

-25% na wszystko z kodem: SUMMER

Idealne zaręczyny w 3 krokach
Pomysły na zaręczyny

Idealne zaręczyny w 3 krokach

Magda Nawrot
Magda Nawrot ● 20.09.2021Aktualizacja artykułu: 24.07.2023

Oświadczyny to przełomowy momentem w życiu każdej pary, jednak sam pomysł na zaręczyny idealne może stanowić nie lada wyzwanie. I nic w tym dziwnego! W końcu wspomnienia tego dnia zostaną z Wami na długie lata i z pewnością zależy Ci, by w przyszłości Twoja narzeczona wracała do nich ze wzruszeniem i uśmiechem na ustach.

Jak wybrać perfekcyjny model i rozmiar pierścionka zaręczynowego? Gdzie zorganizować oświadczyny i co powiedzieć ukochanej? Podpowiadamy, jak zorganizować idealne zaręczyny w 3 krokach!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?
  • Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?
  • Gdzie i jak zorganizować zaręczyny?

Krok 1: Wybierz idealny pierścionek zaręczynowy

Idealne zaręczyny

Podczas planowania zaręczyn idealnych, jedno nie ulega wątpliwości – nieodłącznym elementem tego wydarzenia jest pierścionek zaręczynowy. To niezwykle symboliczny dowód miłości, który obrazuje wierność oraz trwałość i ciągłość Waszej relacji.

Myśląc o zaręczynach, w Twojej głowie z pewnością rodzi się podstawowe pytanie – jak wybrać i kupić pierścionek zaręczynowy?

Wybierając pierścionek zaręczynowy dla ukochanej, pamiętaj, by nie kierować się chwilowymi trendami i ulotnymi tendencjami w jubilerstwie. Zamiast tego skoncentruj się przede wszystkim na jej indywidualnych preferencjach – w końcu zaręczyny to Wasz moment, a sam pierścionek zaręczynowy będzie zdobił dłoń Twojej ukochanej na co dzień.

Rozpoczynając planowanie zaręczyn i poszukiwania idealnego modelu pierścionka zaręczynowego, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na biżuterię, którą na co dzień nosi Twoja ukochana. Zastanów się czy preferuje delikatne i subtelne formy, czy lubuje się w ozdobnych i oryginalnych dodatkach. Jeżeli prawie w ogóle nie nosi biżuterii, wybierz klasyczny model pierścionka zaręczynowego z niewielkim kamieniem, natomiast jeżeli jest odważna i lubi wyróżniać się z tłumu – postaw na model z większym brylantem, który charakteryzuje się oryginalną formą. Przyjrzyj się również, jaki odcień biżuterii wybiera Twoja wybranka. Jeżeli wśród dodatków dominuje minimalistyczne srebro, wybierz pierścionek zaręczynowy z białego złota. Jeśli jest zwolenniczką klasycznej, złotej biżuterii, idealnie sprawdzi się zakup z żółtego złota. Równie ciekawą alternatywą dla dominujących kolorów złota jest pierścionek zaręczynowy z różowego złota, o dziewczęcym, nieco romantycznym charakterze.

Dzięki takim obserwacjom, podczas planowania idealnych zaręczyn o wiele łatwiej będzie Ci wybrać styl oraz kolor pierścionka zaręczynowego. Pozostaje więc jedno pytania – jak zdobyć rozmiar palca przyszłej narzeczonej, by nie dowiedziała się o planowanych oświadczynach?

Klasyczne pierścionki zaręczynowe:

Luna Light 0,17 ct Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota z brylantem Luna Light 0,17 ct Pierścionek zaręczynowy
z żółtego złota z brylantem

Classic Four 0,17 ct Pierścionek zaręczynowy z białego złota z brylantem Classic Four 0,17 ct Pierścionek zaręczynowy
z białego złota z brylantem

Classic Six 0,17 ct Pierścionek zaręczynowy z różowego złota z brylantem Classic Six 0,17 ct ct Pierścionek zaręczynowy
z różowego złota z brylantem

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe:

Luna Golden Tulip 0,23 ct Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota z brylantem Golden Tulip 0,23 ct Pierścionek zaręczynowy
z żółtego złota z brylantem

Amelie 0,22 ct Pierścionek zaręczynowy z białego złota z brylantem Amelie 0,22 ct Pierścionek zaręczynowy
z białego złota z brylantem

Trilogy 0,27 ct Pierścionek zaręczynowy z różowego złota z brylantem Trilogy 0,27 ct Pierścionek zaręczynowy
z różowego złota z brylantem

Krok 2: Dobierz rozmiar pierścionka zaręczynowego

Gdy już udało Ci się wybrać perfekcyjny pierścionek zaręczynowy, najwyższa pora, by pomyśleć o jego rozmiarze. Podczas planowania zaręczyn idealnych z pewnością nie raz zastanawiałeś się jak zdobyć rozmiar palca ukochanej, by nie dowiedziała się o Twoich planach.

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej precyzyjny pomiar, dzięki któremu dobierzesz prawidłowy rozmiar pierścionka zaręczynowego, uzyskasz udając się do złotnika. Spokojnie, w tym celu nie musisz zabierać ze sobą ukochanej! Wystarczy, że zdobędziesz jeden z pierścionków, który jest już przez nią noszony. Podczas wizyty w salonie jubilerskim z pewnością uzyskasz pomoc w uzyskaniu dokładnego rozmiaru palca Twojej wybranki.

Jeżeli dysponujesz precyzyjną suwmiarką, rozmiar pierścionka zaręczynowego możesz pozyskać również samodzielnie, mierząc średnicę wewnętrzną noszonego już pierścionka, a następnie sprawdzając rozmiar według poniższej tabeli:

Tabela rozmiarów pierścionków

W Internecie znajdziesz również sporo domowych sposobów, by zmierzyć rozmiar palca, jednak z uwagi na spory margines błędu, pamiętaj iż istnieje ryzyko, że pierścionek zaręczynowy nie będzie idealny. Jeżeli jednak poszukujesz alternatywnych sposobów, zajrzyj tutaj – przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, dzięki którym w dyskretny sposób dowiesz się jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego wybrać.

Niezależnie od tego, czy dobierzesz idealny rozmiar pierścionka zaręczynowego, czy biżuteria okaże się za mała lub za duża, pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z korekty rozmiaru – decydując się na biżuterię Auroria, przysługuje Ci jednorazowa, bezpłatna zmiana rozmiaru w ciągu 10 lat od daty zakupu. Dzięki temu pierścionek będzie cieszył na długo po idealnych zaręczynach!

Krok 3: Znajdź miejsce na zaręczyny

Ostatnim elementem idealnych zaręczyn jest wybór odpowiedniego miejsca. W tym wypadku, podobnie jak i przy wyborze pierścionka zaręczynowego, wszystko zależy od charakteru Twojej ukochanej. Zastanów się czy doceni kreatywny, nawet najbardziej szalony pomysł, czy jednak wolałaby przeżyć tę chwilę w ciepłej, kameralnej atmosferze.

Opcji do wyboru jest wiele, jednak jeżeli poszukujesz inspiracji na zaręczyny idealne, z pewnością przemknęło Ci przez myśl kilka sprawdzonych miejsc. Wśród klasycznych pomysłów na zaręczyny, o których wciąż marzy wiele kobiet, znajdą się oświadczyny w ulubionej restauracji, podczas romantycznego spaceru czy w trakcie kolacji w domowym zaciszu. Coraz częściej wybieranym sposobem na zaręczyny są również wyjazdy we dwoje – miejsce podróży już na zawsze będzie wiązać się z miłymi wspomnieniami i po jakimś czasie z pewnością chętnie do niego wrócicie. Oprócz tego warto wspomnieć również o zaręczynach w gronie rodziny – choć to rozwiązanie obecnie spotykane jest coraz rzadziej, może być dobrym wyborem, jeżeli jako para cenicie tradycję i chcecie celebrować te wyjątkowe chwile wśród bliskich.

Jeżeli jednak zależy Ci, by Twoje zaręczyny były niebanalne, zebraliśmy dla Ciebie kilka propozycji, dzięki którym zaskoczysz ukochaną – znajdziesz je tutaj.

Jak zbudować atmosferę podczas zaręczyn?

Idealne zaręczyny

Perfekcyjny pierścionek zaręczynowy wybrany, idealna lokalizacja niemal gotowa, a w Twojej głowie kołacze się jedna myśl – „co powiedzieć, by zaręczyny były idealne?”. Jeżeli przed planowanymi oświadczynami dopadł Cię stres i zastanawiasz się, jak w najpiękniejszy sposób wyrazić uczucia, którymi darzysz swoją ukochaną, koniecznie zajrzyj tutaj. W artykule czeka na Ciebie kilka porad, które pomogą Ci zebrać myśli i ubrać w słowa towarzyszące Ci emocje.

Idealne zaręczyny

Planując oświadczyny nie zapominaj o jednym – to wyjątkowy moment, zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej ukochanej. Z pewnością obojgu z Was będą towarzyszyć bardzo podobne emocje – ekscytacja, nieograniczona miłość, a nawet lekki stres. To absolutnie normalne! Przeżyjecie tę chwilę dokładnie tak, jak o tym marzycie – po swojemu, we własnym rytmie. W końcu idealne zaręczyny to takie, które wywołają szczery uśmiech na twarzy obojga z Was!